Hakkımızda

Biz Kimiz?

İngilizce eğitim alanında yeni bir tarz yaratan AKIN DİL Eğitim Merkezi, 2003 yılından beri alanındaki yayınları ve profesyonel eğitim programları ile Türkiye’nin en önde gelen ve prestijli YDS, GENEL İNGİLİZCE, TOEFL-IBT, IELTS ve Yurtdışı Eğitim Danışmanlık kurumlarından bir tanesidir. 

Ankara Merkez şube başta olmak üzere Türkiye’de 12 şehirde İngilizce eğitimi veren saygın ve güvenilir İngilizce kursları arasında öncü konumdadır. Kurumuz, 11 şubesi ile Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini yürütmekte ve her 6 aylık dönemde 3.000′ den fazla öğrenciye hizmet vermektedir.

Kaliteli ve Güler Yüzlü Hizmet Anlayışı

Gerek dil kurslarımızda, gerekse yurtdışı eğitim programlarımızda AKIN Dil Eğitim Merkezi’nde programlar hakkında bilgi sahibi olan doğru rehberlik yapabilecek kişiler danışman olarak görev yapmaktadır. Tüm çalışanlarımız, kursiyerlerimize ve bilgi almak için gelen herkese onların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak güler yüzle yaklaşmakta ve detaylı bilgi vermektedir. Kantin ve yardımcı hizmetler personelimiz de gayret ve özverili bir çalışma ile temiz, huzurlu ve ferah bir ortam oluşturulmasına katkı sağlamaktadır.

Güvenilir ve Sürekli Rehberlik ve Danışmanlık Hizmeti

Sadece kayıt almak adına, öğrencilerin hedef ve amaçlarına uymayan programlar asla tavsiye edilmez, kaliteli bir eğitim programını mümkün olan en ekonomik fiyatlarla ulaştırmak prensibi ile hareket edilmektedir.  AKIN Dil Eğitim Merkezi, yılların vermiş olduğu deneyim ile hem kayıt aşamasında hem de katıldığı programın gerekliliği olan ve program süresince devam etmesi gereken tüm aşamalarda güvenilir ve öğrenci odaklı rehberlik hizmeti vererek, öğrencilerin zaman kaybetmeden doğru adımlarla yurtiçindeki / yurtdışındaki eğitimlerine başlamalarına, devam etmelerine ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Gerekli durumlarda kursiyerler için grup, sınıf, gün ve diğer değişiklikler yapılarak kursiyerlerin en çok verim alabileceği bir çalışma ortamı oluşturmak için çalışılmaktadır.

Deneyimli Personel

AKIN Dil Eğitim bünyesinde dil öğretimi yapan personelin tümü devlet okullarında, üniversitelerde veya özel kurumlarda yıllarca çalışmış alanında yetkin, yenilik ve gelişmeye açık öğretmenlerden oluşmaktadır.

GENEL İNGİLİZCE

Genel İngilizce programlarımız zengin içeriğe sahip olup yurtdışında, günlük hayatta veya iş hayatında ihtiyaç duyulan konuları öğretmeyi amaçlamaktadır. Genel İngilizce kurslarımızda adaylar seviyelere göre ayrılarak eğitime başlarlar ve İngilizce öğrenimi için gerekli dört beceri  üzerine çalıştırılır. Pearson Logman yayınevinin kitapları kullanılmaktadır.

     • Konuşma Eğitimi

     • Dinleme Eğitimi

     • Dil Bilgisi Eğitimi

     • Kelime ve Telaffuz Eğitimi

     • Okuma ve Anlama Eğitimi

     • Yazma Eğitimi

YDS

YDS’de  NEDEN AKIN DİL EĞİTİM MERKEZİ TERCİH EDİLİYOR?

AKIN DİL EĞİTİM MERKEZİ olarak hazırladığımız özgün materyal ve testler ile tüm öğrencilerimizi seviyelerine uygun sınıflarda etkili bir biçimde kelime ve okuma eğitimi ile YDS’ye hazırlıyoruz. Kursumuza katılan öğrenciler dersler, ek dersler, online ek dersler ve  zengin kaynaklardan yararlanmaktadır.

YDS kurslarımız Genel İngilizce öğretiminden çok daha farklı bir anlayış ve sistemle bol kelime,okuma ve çeviri hizmeti vermektedir. Kursumuzda öğrencilerimize çeşitli kaynaklardan izinsiz alınan fotokopiler yerine özgün kaynaklarımız verilmektedir. YDS öğrencilerimize sunulan hizmetler şunlardır:

1) DERS KİTAPLARI: Tüm öğrencilerimize ders kitaplarımız KURS ÜCRETİNE DAHİL OLARAK  seviyelerine göre verilen kaynaklar:  Sadece kurs öğrencilerine verilen ve piyasada satılmayan YDS Starter Gramer Kitabı ve  YDS Exclusive Kelime, Okuma ve Soru Türleri Kitabı’na ek olarak okuma kitabı olan Reading Plus, 40 ADVANCED Test, Çıkmış Sorular Kitabı, 10 Özgün Deneme Kitabı  

2) GÜÇLÜ KADRO: Akın Dil Eğitim Merkezi’nin eğitim kadrosu alanında yetkin  ve deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır.

3) EK DERSLER: Öğrencilerimize ÜCRETSİZ  olarak  “Kelime Geliştirme” ,“ Okuma-Çeviri”  ve “Soru Çözümü” ek dersleri en deneyimli öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir.  Sınıf ve sınav takvimine bağlı olarak değişmekle birlikte bir dönemde 100 ders saatinin üzerinde ek ders verilmektedir. 

4) BOL SORU, ZENGİN KAYNAKLAR ve ÖZGÜN SORULAR İLE ÇALIŞMA: AKIN Dil Eğitim Merkezi tarafından sadece kurs öğrencileri için hazırlanan ve piyasada satışı olmayan YDS Exclusive kitabı özgün soru, kelime çalışmaları, okuma alıştırmaları ve makaleler içermektedir.  Özgün sorulardan oluşan 40 MİNİ TEST kitabı  ve Tekrar testleri verilerek YDS’de çıkması muhtemel sorular üzerinde durulur.  Kurslarımızda bunlara ek olarak daha önce çıkmış tüm YDS soruları adaylar ile birlikte çözülür.  Kursumuzda her dönem yeni sorular hazırlanmakta ve öğrencilerimize test olarak verilmektedir.

5) UYGUN FİYAT: Akın Dil Eğitim Merkezi tüm eğitim ve destek hizmetlerini piyasa koşullarına kıyasla uygun fiyatlar ile vermektedir. Kurs fiyatları ve ödeme şekilleri hakkında eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 6) TELAFİ DERSLERİ: YDS kurslarımıza katılan öğrencilerimizin ders kaçırmaları halinde   danışmanlarımızın yönlendireceği gruplar ile derslere  girerek telafi / tekrar yapmaları ve/veya www.yds.net’ te olan konu anlatım videoları ile telafi yapmaları sağlanır. Bu sayede hiç bir öğrencimiz konu bakımından eksik kalmamaktadır. Telafi derslerinin tümü AKIN Dil Eğitim Hizmetleri‘nin eğitim personeli tarafından verilmektedir. Telafi/Tekrar dersleri almak için öğrencimiz olmanız yeterlidir.

7) AKILLI TELEFON UYGULAMALARI: YDS kelime ve okuma ağırlıklı bir çalışma gerektirdiği için daha fazla ve her yerde kelime-okuma çalışması yapılmasına olanak sağlayan ve kendi içinde sözlüğü olan ücretsiz uygulamalarımız bulunmaktadır. Derslerde anlatılan kelimeleri pekiştirmek için “AKIN YDS KELİMELER” ve okuma için “READING WORDS PRO” uygulamasını indiriniz:

https://goo.gl/OwGIXd

https://goo.gl/EYB3JI

8) www.yds.net ile kelime, gramer, okuma ve çeviri çalışması ve alıştırmaları yapabileceğiniz bir online (çevrimiçi) ve offline (çevrimdışı) platform kurs süreniz boyunca ücretsiz olarak hizmetinize açılmaktadır.

9) YDS GENEL TEKRAR KAMPI ve TANITIM GÜNLERİ: YDS dersleri bittikten sonra kurs program ve müfredatından bağımsız olarak sınav öncesindeki son haftaiçi günlerinde kurucumuz Ahmet Akın tarafından genel tekrar amaçlı ve sınav tekniği odaklı YDS kampı ve örnek uygulamaları yapılmaktadır. Hafta içi beş gün süre ile aynı içerik ile günde iki oturum halinde sabah ve akşam yapılmaktadır. Her gün için en son sınava ve değişikliklere göre hazırlanmış farklı kitapçıklar basılmaktadır. Her soru türünün çözümü tek tek ele alınıp 5 (beş) gün boyunca kelime tekrarı ve soru çözümüne yönelik örnek uygulamaları yapılmaktadır. Katılım tamamen isteğe bağlıdır. Bu program çerçevesinde bir sonraki dönemde kursa ilk defa katılacak olan adaylar, veya notunu yükseltmek isteyen kursiyerlerimiz için, Genel İngilizce , TOEFL, IELTS ve yurt dışı eğitim  branşlarında tanıtım masaları kurulmakta ve program tanıtımları yapılmaktadır.

IELTS

IELTS  konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini ölçen akademik ve genel olmak üzere iki türü olan bir sınavdır. Kurslarımızda alt yapısı uygun olan adaylara kısa sürede puan alabilmeyi mümkün kılan ve içeriği zengin seçenekler mevcuttur.  Deneyimli öğretmenlerle soru türlerine ve pratiğe dayalı sınav eğitimi vermekteyiz.  Hafta içi veya hafta sonu yürütülen İhtiyaca Yönelik Değişik Sürelerde ve Yoğunlukta olan kurslarımızı kurs takvimleri bölümünde inceleyebilirsiniz. 

TOEFL-IBT

TOEFL ana dili İngilizce olmayan kişilerin İngilizceyi  kullanma ve anlama becerilerini ölçen akademik bir sınavdır. TOEFL iBT dilin 4 becerisi olan konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini ölçerek  sınava girenlerin bu konulardaki bilgisini tartar.   TOEFL kurslarımızda alt yapısı uygun olan adaylara kısa sürede puan alabilmeyi mümkün kılan ve içeriği zengin seçenekler mevcuttur.  Deneyimli öğretmenler eşliğinde hafta içi veya hafta sonu yürütülen İhtiyaca Yönelik Değişik Sürelerde ve Yoğunlukta olan kurslarımıza katılmanız mümkündür. Kurslarımızı kurs takvimleri bölümünde inceleyebilirsiniz. 

HER HAFTA SEVİYE BELİRLEME SINAVI

Daha önce IELTS  veya TOEFL-IBT puanı olmayan adaylar, her hafta kurumumuzda seviye tespit sınavına girerek hangi programın kendileri için daha uygun olduğunu öğrenebilirler. Seviye tespit sınavlarımızda READING, SPEAKING ve WRITING becerileri ölçülmektedir. 

KONUŞMA

AKIN Dil Eğitim Merkezi’nde, native speaker ( anadili İngilizce olan hocalar ) eşliğinde ve gözetiminde, orta ve ileri düzeydeki öğrenciler için tasarlanmış olan İngilizce konuşma kulüplerimiz,  pratik konusunda eksikliği olan, konuşma becerileri daha zayıf kalmış kişiler için eşsiz bir gelişim ortamı sağlamaktadır.

İngilizce konuşmak ve dinlemek üzerine odaklanmış sınıflarımız, Türk insanın ‘Anlıyorum ama konuşamıyorum’ klişesini bozmayı hedeflemektedir. İngilizce konuşma kulübü programımızda üstünde durulan en önemli nokta aktif olarak öğrencileri konuşabilecekleri bir ortamda bulundurmaktır. Bu sayede büyük ölçüde eksikliği hissedilen pratik konusunda öğrencilerimiz kendilerini geliştirme fırsatı bulmaktadır.

İngilizce Konuşma kulübümüzde aylık olarak gruplara devam sağlanmakta ve kayıtlar aylık olarak alınmaktadır. Genellikle haftada iki gün olarak verilen İngilizce konuşma kursu programı, oluşturulan grup ve öğrencilerin talepleri doğrultusunda daha yoğun bir tempoya çekilebilmektedir. 

ONLİNE EĞİTİM

Akın Dil Eğitim Merkezi olarak şehir dışından YDS programlarına katılmak isteyen veya Online eğitimi tercih eden öğrencilerimize profesyonel olarak YDS programları düzenlenmektedir. Online sistem üzerinden katılım gösteren öğrencilerimize YDS puan aralıklarına göre homojen sınıflarda eğitim vermekteyiz. YDS sınav tarihleri baz alınarak hazırlanan eğitim programlarımız ve online eğitim sistemimiz hakkında detaylı bilgi  www.yds.net  sitesinden edinilebilir.