Hazırlık Atlama Kursları

Üniversiteyi kazanarak yeterince zor biş iş başardınız, bu durumu hazırlık atlayarak taçlandırmaya ne dersiniz?

Üniversitelere yerleştirilen öğrencilerin, İngilizce bilgilerinin ölçüldüğü ve yeterliliklerinin belgelendiği hazırlık sınıflarını atlayarak, iş hayatınıza bir yıl erken atılmak mümkün. Uzun süren bir üniversite hazırlık sürecinin ardından, özellikle sınava 1 yıl kala kazanılan yoğun tempoda, İngilizce’ ye olan yakınlık oldukça azalmakta ve üniversitelere girdikten sonra yapılan hazırlık atlamasınavlarında başarı oldukça düşük kalmaktadır. Bu durumu engellemek, belki zaten üniversite sınavını ikinci yılda kazanmış ve vakit kaybına tahammülü olmayan öğrencilerin önünü açmak adına, başarısız bir hazırlık yılı geçirmiş öğrencilerin 1. sınıfa başlayabilmesi adına, AKIN Dil Eğitim Merkezi olarak Hazırlık Atlama Kurslarımızı öğrencilerin hizmetine sunmaktayız.

IELTS, TOEFL, YDS vb. birçok sınava hazırlık kursunda olduğu gibi, Hazırlık Atlama Kurslarında da aynı kalite ve etkinlikte hizmetini sürdüren AKIN Dil Eğitim, tüm üniversitelerin sınavlarına uygun materyaller ile öğrencilerini başarıya taşımaktadır. İngilizce potansiyelinizi ortaya çıkartmak, bilgilerinizi tazelemek, yeni bakış açıları sağlamak ve farklı bilgi birikimleri edinmenize yardımcı olmak ve nihayetinde sınavda başarıyı yakalamak bu kurslarımızın temel hedef ve getirileridir.

Hazırlık Atlama Sınavları (proficiency), Ankara’ da birçok üniversitede uygulanmaktadır. Aynı şekilde Türkiye’nin birçok yerinde de uygulanan hazırlık atlama sınavları için kursumuza katılım profilleri birçok ilden çeşitlilik göstermektedir. Genelde üniversiteler kendi sınavlarına farklı isimler vererek, bir kendine münhasır sınav oluşturmakta ve bu sınavların içeriği temel olarak aynı olsa da farklı detaylarla şekillenmektedir. Örneğin:  EPE (ODTÜ), HUPE (HACETTEPE), COPE (BİLKENT), ITP (TOBB), PRO (ATILIM) Bu şekilde farklılaşmış sınavlar için, her zaman iyi İngilizce bilgisi yeterli olamamkta ve bazen sınava özel çalışmalar ile ancak sonuca ulaşılabilmektedir. Bu bağlamda AKIN Dil Eğitim, öğrencilerini gireceği sınava hazırlarken, farklı bir yol, farklı bir sistem izlemekte ve öğrencilerine gerekli olacak eğitimleri verip, sonuca ulaştırmaktadır. • AKIN Dil Eğitim kadrosu tarafından, özel olarak proficiency sınavları için hazırlanmış bir seviye tespit sınavı ile seviyeler belirlenir ve sonuçlara göre öğrenciler gruplarına yerleştirilir.
 • Hazırlık atlama kurslarımız, kazanmış olduğunuz üniversitelerin sınavlarına göre düzenlenmekte, uygulanacak müfredat ve bölümler bu sınavlara göre seçilmekte ve kurs sistemi buna göre oluşturulmaktadır.
 • Hazırlık atlama kurslarında izlenen yol sadece sınav teknikleri üzerine DEĞİLDİR. Başarıya gidebilmek için mutlaka soruları daha hızlı çözebilmeniz gerekmektedir fakat bunu yaparken kural ezberlemek yerine, bu bilgileri nasıl aetken ve hızlı bir biçimde kullanabileceğiniz öğretilmektedir.
 • Proficiency sınavlarında en çok zorlanılan WRITING ve SPEAKING konuları üzerinde özel olarak çalışmalar bulunan kurslarımızda, ücretsiz olarak uyguladığımız Speaking gruplarımıza ve writing ek derslerine de giriş izni verilmektedir.
 • Eğitmen kadromuz; sınavına gireceğiniz üniversitelere göre ayrılmakta ve bu sınavlar için özel olarak eğitim almış öğretmenlerimizden oluşmaktadır.
 • Hazırlık Atlama Kurslarımızda edindiğiniz İngilizce bilgi ve becerileri, önünüzdeki tüm akademik hayatınız boyunca sizin yanınızda olacaktır ve İngilizce ile ilgili tüm konularda elinizde bir anahtar görevini görecektir!

Olası Sorular ve Cevaplar


Gruplardaki öğrenci sayıları ve grup oluşturma biçimi nedir?
Gruplar oluşturulurken katılımcıların maksimum verim alabilmesi amaçlanmıştır. Gruplar üniversitelerin Proficiency sınavındaki uygulamalarına göre düzenlenir.  Bu nedenle 20 kişilik  gruplardan oluşmaktadır.

Hazırlık Atlama Kurslarını veren eğitmenlerimiz kimlerdir?
Hazırlık atlama konularında, okullara göre uzmanlaşmış hocalarımızdır.

Kullanılan kaynak ve materyaller nelerdir?
Okuma, kelime ve yazma üzerine kullanılan kaynaklar ve konuşma-dinleme üzerine kullanılan multimedya destekli kaynaklar verilmektedir. Bunun haricinde eğitmenlerimiz tarafından oluşturulmuş sınav teknikleri notları, üniversitelerin daha önceki yıllarda çıkmış olan sınav soru örnekleri de kullanılmaktadır.

Başarı Gelir mi?

 • Bu kurslardaki ilk hedefimiz, İngilizce seviyenizi çok aşağıdan çok yukarıya çekmek yerine, sizi kısa sürede sınavı geçebilecek hale getirmektir. Amaç öğrenciyi sınav sistemine uygun hazırlayıp, yeterli geçme puanını aldırmaktır.
 • Hazırlık atlama kurslarında, öğrencilerin ihtiyaç duyduğu gramatik bilgi, dilbilgisi konuları etken ve hızlı biçimde işlenir. Sınav teknikleri ile de gramer soruları hızlı ve doğru şekilde çözülür.
 • Sınavda çok ihtiyacınız olan kelime bilgisi için, karşınıza en çok çıkacak ve çıkma ihtimali yüksek olan kelimelerin bir derlemesi yapılır ( yaklaşık 1.500 kelime ) ve bu kelimelerin ezberlenmesi DEĞİL, kullanarak, sürekli öğrenci ile karşı karşıya getirilerek ÖĞRENİLMESİ sağlanır. Sınava kadar bu kelimeler, tekrarları, ek dersleri ve verilen okumalar sayesinde tam olarak pekişmiş olacaktır.
 • Sizleri en çok yoracak olan uzun paragraf okuma sorularında, paragraf içerisinde belli alanlarda gerekli gruplamaları yaparak, sorular geldiği zaman tekrardan tüm paragrafı okumak yerine, grupladığımız, o soru ile ilgili 2 veya 3 satır içerisinden cevaplar bulunmaktadır. Bu da hızınızı ve zihinsel yorgunluğunuzu çok ciddi bir biçimde olumlu etkilemektedir.
 • Yazma (writing) snavlarında, sınavda karşınıza çıkabilecek olan muhtemel essay konu ve türleri konusunda çok ciddi bir eğitime tabi tutulacağınız için, daha önceden zihninizde yer etmiş kalıp ve writing teknikleri ile hızınız ve konu bütünlüğünüz en üst düzeyde olacaktır.
 • Dinleme bölümü, öğrencilerimizin zorlandığı bölümlerden olabilen bu bölüm, üniversitelerin soru tarzına göre öğrencilerin bol alıştırma, tekrar yapmaları sağlanarak bu alanda başarı için tüm imkanlar kullanılmaktadır.
 • Konuşma bölümü ise belki de öğrencilerimizn en zorlandığı alan olarak ön plana çıkmaktadır. Bu alana yönelik konuşma teknikleri üzerinde sınıf içinde çalışmaların yanısıra, birebir olarak da eğtimler verilmektedir.
 • Eğitim materyalleri ve kaynakları, kurslarımıza katılan öğrencilere ücretsiz olarak verilmektedir.
 • Kursumuzun son aşamasında ise DENEME SINAVLARI yapılarak, öğrencilerimizin net durumları göz önüne alınmakta ve son eksiklikler giderilmektedir.

Ben bu kurs için uygun muyum?

 • Üniversite sınavını kazanıp, hazırlık sınıfını da geçmek isteyen öğrenciler
 • Bir yıl hazırlık okumuş fakat sınıfında başarısız olan öğrenciler,
 • Hazırlık sınıfında okuyor olup, yapılacak olan atlama sınavına destek hazırlamak isteyen öğrenciler bu kurslara katılabilirler.