GENEL İNGİLİZCE GRUPLARIMIZ BAŞLIYOR !

28 Ağustos 2019 Çarşamba

GENEL İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMLARI - 2020

Değerli Akın Dil Öğrencimiz,

Öncelikle evinize hoş geldiniz! Yurtdışında, günlük hayatında veya iş hayatında İngilizceye ihtiyaç duyanlar için oluşturduğumuz Genel İngilizce Eğitim Programlarımız zengin bir içeriğe sahiptir. Genel İngilizce kurslarımızda adaylar seviyelere göre ayrılarak eğitimlerine başlarlar ve İngilizce öğrenimi için gerekli tüm beceriler üzerine çalıştırılırlar. Genel İngilizce kurslarımızın amacı öğrencilerimizin sadece teorik bilgi öğrenmesi değil aynı zamanda öğrendiklerini kullanabilmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kursumuzda verilen İngilizce dersleri öğrencilerin aktif tutulduğu, yorum yapmaya ve üretmeye sürekli teşvik edildiği bir sistemle ilerlemektedir. Programlarımızın tüm seviyelerinde aşağıdaki çalışmalar yapılmaktadır:

  • Dil Bilgisi Eğitimi (Gramer)
  • Kelime ve Telaffuz Eğitimi ( Vocabulary & Pronunciation )
  • Okuma ve Anlama Eğitimi ( Reading Comprehension )
  • Yazma Eğitimi ( Writing )
  • Konuşma Eğitimi ( Speaking )
  • Dinleme Eğitimi ( Listening )

Derslerde Kullanılan Kaynaklar

Her seviye için farklı olarak kullanılan bir ana ders kitabının yanında, tüm beceriler için OXFORD yayınevinin kitapları kullanılmaktadır. Ayrıca OXFORD online sistemi (myenglishlab.com.) ile hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz gelişim istatistiklerini kontrol edebilmektedir. Kullanmış olduğumuz sistem ile öğrencilerimiz kurs saatleri ve günleri dışında da birçok farklı çalışma materyali ve konu anlatımlarına online olarak diledikleri tüm platformlardan ulaşabilmektedir. Tüm kaynak ve kitaplar AKIN Dil Eğitim Merkezi tarafından adaylara ÜCRETSİZ olarak verilir. 


GRUP SEVİYELERİ ve EĞİTİM SÜRESİ

Genel İngilizce Programlarımız Toplam 6 Seviyeden (Temel – Başlangıç – Alt Orta – Orta – Üst Orta – Gelişmiş) Oluşmaktadır: Akın Dil Eğitim Merkezi’nde hafta içi akşam haftalık 12 saatlik programlar 11 hafta, hafta sonu sabah veya öğlen haftalık 10 saatlik programlar 13 hafta sürmektedir. 

Devamsızlık Durumu: Derslerde imza karşılığı yoklama alınmaktadır ve % 15 ( 20 saat ) devamsızlık hakkınız bulunmaktadır. Devamsızlık sınırını aşan öğrenci ( hastalık vb. sebepler hariç ) o kurda başarısız olmuş sayılacak, kur sonuna kadar eğitimine devam edebilecek ama “Final Sınavı’na alınmayacaktır.

Quiz ( Kısa Sınav ) ve Sınavlar Hakkında: Her ünite sonunda Ünite sonu kısa sınavlar uygulanacak ve öğrencinin eksikleri tespit edilecektir. Bu Quizlerin sonucu kur sonunda yapılacak olan Final Sınavı sonucuna eklenecektir. Kurun ortasında “Ara Sınav” yapılacaktır. Bu sınav ilk 5 ünitedeki durumunuzu tespit etmek amaçlı olup, final sınavı sonucuna eklenecektir. Kur sonunda bir küçük Quiz daha uygulanacak olup, bunun sonucu da final sınavı sonucuna eklenecektir. Son hafta ise “Final Sınavı” yapılacaktır. Bu sınavda kur boyunca görmüş olduğunuz konular sorgulanacaktır. Bu sınavdan geçebilmek için 60 almak yeterlidir. Sınavda başarılı olamayanlar bir üst kura devam edemezler. Sınavdan kalan öğrenci, kur tekrarı yapmak isterse % 50 indirimle tekrar kursa katılabilecektir. Final Sınavı; Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma bölümlerinden oluşmaktadır.

Yazma Eğitimi ( Writing ): Her kurda 3 adet sınıfta, 2 adet de evde olmak üzere toplam 5 yazma görevi verilecektir ( Writing Task ). Her görev 2 puan olarak değerlendirilecek olup, Final Sınavı notuna eklenecektir.

Konuşma Eğitimi: Derslerde hedef dil olan İngilizce konuşulmaktadır. Öğrencilerimize akademik İngilizce ile birlikte günlük İngilizce de öğretilmektedir. Deyimler, atasözleri ve kelime çalışmaları da yapılmaktadır. Alt-orta seviyeden ( Pre-Intermediate ) Üst-orta seviyeye ( Upper-Intermediate ) kadar öğrencilerimiz haftanın bir günü Native ( Ana dili İngilizce olan ) okutmanlarımızla çalışmakta, Upper-Intermediate seviyesinden itibaren tüm dersleri yabancı okutmanlarımız vermektedir.

Okuma Eğitimi: Hedefimiz her öğrencimizin Top Notch kitap seti ile birlikte, her kur en az 3 hikâye kitabı okumasıdır. Seviyelere göre belirlenen bu kitaplar da sizlere Akın Dil Eğitim Merkezi tarafından hediye edilecektir.

Dinleme Eğitimi: Top Notch kitap setinin, öğrenciyi sıkmadan hedef gramer konusunu ve kelimeleri dinleme metinlerinde anlaşılır ve akıcı bir şekilde verdiği eğitimdir. Öğrenci bu çalışmalarda farklı milliyetlerden farklı aksanlar duyar ve aradaki farkları ayırt edebilecek ve en doğru sesletimi belirleyebilecek seviyeye gelir.

Yurtdışında Dil Eğitimi: Kurs döneminiz bitmeden veya bittikten sonra, mevcut İngilizce bilginizi ilerletmek ve pratik yapmak adına yurtdışında eğitim almak isterseniz, bu konuda en profesyonel hizmeti "Yurtdışı Eğitim" departmanımız size sağlayacaktır. Akın Dil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, farklı programlarda 36 ülkeden, 400' den fazla seçkin okulda (bu okulların tümü British Council, Arels, Baselt , ELICOS, CLC, CAPLS, CEC, ACCET, PELSA, NAFSA, NEAS, CRELS, RELSA gibi yetkili kurumların en az birinden onay almış ve kalitesi tescillenmiş okullardır) optimum kalite standartlarında öğrencilerinin yurtdışında eğitim almalarını sağlamakta ve vize aşamasından, Türkiye' ye dönüşünüze kadar sizlere kesintisiz ve ÜCRETSİZ danışmanlık vermektedir.

IELTS – TOEFL: Intermediate ve Upper Intermediate seviyelerinde eğitimi başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz IELTS veya TOEFL – IBT kursu almak için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilir.