Akın'da IELTS kursları

AKIN’LI IELTS PROGRAMI

 

DOLU DOLU PROGRAM

IELTS Kurslarımızda kısa sürede puan alabileceğiniz ve dolu dolu eğitim alabileceğiniz seçenekler mevcuttur. Kendini İngilizce sınav hazırlık alanında ispatlamış olan AKIN DİL, birbiriden değerli öğretmenlere her seviyede size uygun seçenekler sunar. Bu noktada hafta içi veya hafta sonu yürütülen İhtiyaca Yönelik Değişik Sürelerde ve Yoğunlukta olan kurslarımıza katılmanız mümkündür.

 

HER HAFTA SEVİYE BELİRLEME SINAVI

Daha önce IELTS puanı olmayan adaylar, her hafta kurumumuzda seviye tespit sınavına girerek hangi programın kendileri için daha uygun olduğunu öğrenebilirler. Seviye tespit sınavlarımızda READING, SPEAKING ve WRITING becerileri ölçülmektedir.

EK DERSLER

IELTS’e başvuru konusunda yardım almak isteyen kursiyerlerimiz, başvurularını yetkili AKIN DİL görevlisi ile yapabilirler.

 

KAYNAK ZENGİNLİĞİ

Derslerimizde alanında uzman eğitimiz kadromuz, kurumumuz tarafından yayınlanan özgün kaynakların yanı sıra tüm dünyada kabul edilen ve kullanılan Cambridge ve Longman gibi IELTS kaynakları kullanmaktadır. Bu kaynaklar kursiyerlerimize ücretsiz olarak verilmektedir.Ayrıca kursiyerlerimizin kelime ve okuma becerilerini geliştirmek için READING WORDS adlı kitabımız tüm öğrencilerimize hediye edilmektedir.

BAŞVURU YARDIMI

IELTS eğitimine yönelik kurslarımız dahilinde katıldığınız ders saatlerine ek olarak her hafta yapılan EK DERSLER sizlere destek olmaktadır. Bu derslerin tarihlerini ve içeriklerini web sitemizden takip edebilirsiniz.

 
 • Öncelikle eğitim danışmanlarımızla birlikte ihtiyacınız olan IELTS türüne (Akademik IELTS veya Genel IELTS) ve hedeflediğiniz IELTS puanına en uygun sınav tarihi belirlenir.
 • Her hafta Salı günü ücretsiz olarak gerçekleştirilen Seviye Belirleme sınavına katılmanızın ardından, IELTS hedefinize ulaşmanız için en uygun kurs programımız belirlenmektedir.
 • IELST eğitimine yönelik kurslarımız dahilinde katıldığınız ders saatlerine ek olarak her hafta yapılan EK DERSLER sizlere destek olmaktadır. Bu derslerin tarihlerini ve içeriklerini web sitemizden takip edebilirsiniz.
 • Kurslarımızda bir dört beceri sınavı olan (Dinleme, Okuma,Yazma, Konuşma) IELTS’e hazırlık kapsamında bol kelime ve okuma çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Yazma becerileriniz teoride ve uygulamada bol örnekle geliştirilecektir. Ayrıca Dinleme ve Konuşma becerileriniz için düzenli olarak alanında uzman yabancı öğretmenlerimizle de desteklenmektedir.
 • Ayrıca, kayıt başvurusunda sizlere yardımcı olan eğitim danışman sınav başvuru işlemlerinde de size yönlendirecektir.
 • İhtiyaca Yönelik Değişik Sürelerde ve Yoğunlukta Kurslar
 • Her Düzey ve Hedefe Yönelik Programlar (hedefiniz 3.5 veya 9.0 olsun, size uygun bir programımız bulunmaktadır.)
 • Ücretsiz Seviye Tespit Sınavı
 • Uzman Eğitmen Kadrosu
 • Bol Kaynak ve Materyal
 • IELTS Eğitim Seminerleri
 • Ek Dersleri ve Telafi Dersleri
 • HER ÇARŞAMBA GÜNÜ, IELTS SEVİYE TESPİT SINAVI YAPILMAKTADIR. RANDEVU İÇİN LÜTFEN 0312 417 07 20 NUMARALI TELEFONUMUZA ULAŞIN.
 

1. ADAYLAR İÇİN BİLGİLERİ OKUYUN

Sınav formatı, soru tipleri ve sınav sonuçları hakkında önemli bilgiler içeren Adaylar için Bilgiler kitapçığını indirip inceleyin.
IELTS’nin 16 yaşından küçük adaylar için tavsiye edilmediğini lütfen unutmayın.

 

2. HANGİ SINAV TÜRÜNÜN SİZİN İÇİN UYGUN OLDUĞUNA KARAR VERİN

IELTS sınavının iki türü bulunmaktadır:

 • IELTS Akademik
 • IELTS Genel Eğitim

Hangi sınav türünün size uygun olduğuna karar vermek için, hazırladığımız basit kılavuzu inceleyin.

Ayrıca başvuracağınız kurumun istediği IELTS türünü kurumla teyit etmeyi unutmayın.

 

3. IELTS SINAV TARİHLERİNİ GÖZDEN GEÇİRİN

IELTS sınav oturumlarının tümünde kontenjan sınırlaması bulunmaktadır. Sınav için yer bulmanızı garantilemek amacıyla, seçtiğiniz tarihten beş hafta önce kaydınızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. Elbette, bu tarihten sonra da boş kontenjan bulmanız mümkün olabilir. Test tarihleri ve kontenjan hakkında güncel bilgi almak için Online Kayıt Sistemi’nden yararlanabilirsiniz.

Lütfen dikkat: Sınavın Dinleme, Okuma ve Yazma bölümlerinin aynı gün tamamlanacağını unutmayın. Sınavın sözlü bölümü ise aynı gün ya da sınav tarihinden üç gün önce veya sonra yapılabilir.

Sınava gireceğiniz yer, saat ve konuşma sınavıyla ilgili bilgiler, sınav tarihinden dört gün önce, Salı günü saat 18.00’den sonra açıklanacaktır.

 

4. ONLİNE KAYIT OLUN

Online Kayıt Sistemi’ni kullanarak sınav için kaydınızı yaptırın:

Lütfen 5’inci adımda belirtilen belgeleri temin edebileceğinizden ve 6’ıncı adımda belirtilen şekillerden birinde ödeme yapabileceğinizden emin olun.

Başvurunuz tamamlandığında, rezervasyonunuzun başarıyla gerçekleştirildiğini bildiren bir e-posta alacaksınız. E-postanın gönderilmesini takiben 2 işgünü içerisinde ödemeyi tamamlamanız gerekmektedir. British Council, belirlenen sürede ödemeyi gerçekleştirmemeniz durumunda başvurunuzu iptal etme hakkına sahiptir.

 
Önemli Noktalar
 • Başvuruda bulunduktan sonra sınav tarihini değiştiremezsiniz.
 • Başvuru formunun tüm bölümleri doldurulmuş olmalıdır. Aksi takdirde, British Council başvurunuzu iptal etme hakkına sahiptir.
 • Ödemenizi takiben, sınavınızdan 10 gün öncesine kadar “IELTS Test Confirmation” başlıklı bir onay e-postası alacaksınız. Bu e-posta başvurunuz ile ödemenizin eşleştirildiğini ve kaydınızın tamamlandığını gösterir. Bu aşamadan sonra sınavınızdan 4 gün önceki Salı günü sınav yer ve zaman bilgilerininin websitemizden duyurulmasını beklemelisiniz. Onay e-postasını sınav tarihinden 10 gün öncesine kadar almazsanız, lütfen bize ulaşın. Onay mesajı almamanız halinde bu durumu, sınavdan en az 10 gün önce bize bildirmezseniz sınava girişinizi garantileyemeyiz.
 • Sınavın konuşma bölümü yazılı sınavınızdan üç gün önce veya üç gün sonraki süre içinde gerçekleşebilir. Lütfen programınızı yaparken bu noktayı göz önünde bulundurun.
 • Sınavınızın yer ve saat bilgileri ile sözlü sınav bilgisi sınav tarihinizden dört gün önce, Salı günleri saat 18.00’den sonra açıklanır.
 • Yazılı ve sözlü sınavınızın yer ve zaman bilgilerine başvurunuzda kullandığınız kimlik numaranızı (ID No.) girerek bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
 
Sınav Sonuç Belgesinin Nüshaları

Sınav sonuçlarınızın üniversitelere ve diğer eğitim kurumlarına gönderilmesini istiyorsanız, online başvuru formunun ilgili bölümünde bu kurumların adreslerini girin. Her öğrenci için beş adede kadar sınav sonuç belgesi gönderilmektedir.

 

5. BELGELERİNİZİ HAZIRLAYIN VE YÜKLEYİN

Online başvurunuzu tamamlarken kimlik belgenizin taranmış halini yüklemeyi unutmayın. Kimlik belgesi olarak yalnızca geçerli bir pasaport ya da nüfus cüzdanı kabul edilmektedir.

Taranmış kimlik belgenizin ebatları 1600×1600 pikselden, boyutu ise 1.5MB’tan küçük olmalıdır.

Sadece JPEG, GIF veya PNG uzantılı dosyalar kullanılabilir.

Başvuruda nüfus cüzdanını kullanan adaylar, kimlik üzerindeki fotoğraflarının son 6 ay içerisinde çekilmiş olmasına dikkat etmelidir.

 

6. ÖDEME SEÇENEKLERİNDEN BİRİNİ SEÇİN

Online başvurunuzu tamamladıktan sonra ödemenizi yapmanız gerekmektedir.

Sınav ücreti 425 Türk Lirasıdır.

Türk Lirası haricinde bir para birimiyle yapılan ödemeler kabul edilmeyecektir.

Lütfen ödeme için aşağıdaki banka hesap bilgilerini kullanın:

BRITISH COUNCIL TL Hesabı
Branch: İş Bankası Beyoğlu
Branch Code: 1011
Account No: 1830108
Account Holder: British Council – BRITISH COUNCIL EĞTHİZ.LTD.ŞTİ 
Swift Code: ISBKTRISXXX
IBAN CODE: TR29 0006 4000 0011 0111 8301 08

Ödemenin doğru adayla eşleşmesini yapabilmemiz için lütfen ödeme yaparken aşağıdaki bilgileri de ödeme makbuzuna ekleyin:

 • Adayın tam adı
 • Sınav tarihi ve başvurunuz esnasında size verilen referans numarası.

Ör. Ali Yılmaz, 27 Kasım IELTS, TR002-24092-00010

 
Bankada Ödeme

En yakın İş Bankası şubesine gidebilir ve 425 Türk Lirası (TL) olan sınav ücretini havale masrafı ödemeden belirtilen hesaba yatırabilirsiniz.

 
Bankaya Gitmeden Ödeme
 • Internet bankacılığı
 • Mobil bankacılık

Sınav ücretinin ödenmesi sırasında gerekebilecek ilave masraflardan adaylar sorumludur. 425 Türk Lirası altındaki ödemeler kabul edilmeyecektir.

Ödemeniz tamamlanmadığı takdirde kaydınız onaylanmayacaktır.

 
Geç Kayıt

Son başvuru tarihinden sonra yapılan kayıtları kabul edememekteyiz. Ancak kontenjan fazlalığı durumunda geç kayıt ücreti ödeyerek kayıt yaptırabilirsiniz. Ek kontenjan her sınav için geçerli olmayabilir.

Son kayıt tarihinden sonra kaydolmak isteyen adaylar, sınavlar departmanı ile temasa geçmeli ve ek kontenjan durumunu öğrenmelidirler.

 

7. KAYDINIZI YAPTIKTAN SONRA

IELTS sınavınızın yer ve zaman bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaydınızı yaptıktan sonra, ücretsiz online kursunuz Road to IELTS erişim şifrenizi de içeren otomatik bir e-posta alacaksınız.

Sınavınızın yer ve saat bilgileri ile sözlü sınav bilgisi sınav tarihinizden dört gün önce, Salı günleri saat 18.00’den sonra açıklanacaktır.

Yazılı ve sözlü sınavınızın yer ve zaman bilgilerine başvurunuzda kullandığınız kimlik numaranızı (ID No.) girerek bu linkten ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Sınav Hizmetleri servisimiz ile iletişime geçin

 

ÖZEL DÜZENLEMELER

IELTS adil bir sınav olmak üzere tasarlanmıştır. İngilizce dil beceriniz objektif bir biçimde, herhangi bir özel gereksiniminizden bağımsız olarak değerlendirilmektedir.

Sınav için ihtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir özel düzenleme için size yardımcı olabiliriz. Örneğin, görme veya işitme güçlüğü veya disleksi gibi durumlarında özel düzenlemelerle size yardımcı olabiliriz.

Özel düzenlemeler için nasıl başvuracağınız konusunda bilgi almak için sınav tarihinizden üç ay önce bizimle irtibata geçin

 

GERİ ÖDEMELER VE TRANSFER

Sınav tarihinden 5 hafta öncesine kadar yapılan iptallerde, idari masraflar için 105 Türk Lirası (TL) düşüldükten sonra adaya geri kalan sınav ücretinin iadesi yapılacaktır. Bunun için, iptal sebebini açıklamanız gerekmektedir.

Transferler, sınav tarihinden 5 hafta önce talep edilmesi durumunda bir kereye mahsus ücretsiz yapılabilmektedir. Yeni sınav tarihi, ilk başvuru tarihinden sonraki 3 ay içerisinde yapılacak, son başvuru tarihi geçmemiş olan bir sınav tarihine ayarlanmalıdır.

Sınav tarihine 5 hafta kala veya daha geç yapılan iptal ve transfer talepleri 105 Türk Lirası (TL) transfer ücretine tabidir ve aday transfer sebebini açıklamalıdır. 

British Council iptal ya da transfer talebini reddetme hakkını saklı tutar.

Transfer veya geri ödeme talep formlarından birini e-posta ile yollayarak iptal talebini gerçekleştirebilirsiniz.

İlave masrafların ödemeleri (eğer varsa), kayıt bölümünde belirtilen British Council İngiliz Sterlini hesabına aktarılmalıdır.

Lütfen transfer ücreti ödemesinin açıklama kısmına aşağıdaki bilgileri eklemeyi unutmayın:

 • Adayın tam adı
 • Transfer tarihi

Gerekli tüm belgelerin 3 işgünü içerisinde e-posta ile gönderilmesi gerekmektedir. Aksi halde aday, transfer hakkını kaybedecektir.

 

SINAV GÜNÜNDE HASTA OLURSANIZ

Sınav gününde hasta olan adayların, sınavı takip eden üç işgünü içinde, transfer veya geri ödeme talep formlarından birini, sağlık raporları ile birlikte e-posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde aday, sınav bedelinin iadesi ile ilgili tüm haklarını kaybedecektir.

Yukarıda belirtilen belgelerin alınmasının ardından, idari masraflar için 105 Türk Lirası (TL) düşüldükten sonra adaya geri kalan sınav ücreti iade edilecektir. Alternatif olarak, 105 Türk Lirası (TL) transfer bedeli ödenmişse yeni bir sınav tarihi belirlenebilir. Ancak son başvuru tarihi geçmemiş olan bir sınava transfer yapılabilmektedir.

Sınavını ileri bir tarihe erteleten ancak ikinci sınav tarihinde de hastalanan adaylara sınav bedeli iade edilmeyeceği gibi yeni bir sınav tarihine transfer de söz konusu olamayacaktır.