EN HIZLI ŞEKİLDE İNGİLİZCE ÖĞRENMEK

13.08.2022
Akın Dil Eğitim Merkezi
EN HIZLI ŞEKİLDE İNGİLİZCE ÖĞRENMEK

EN HIZLI ŞEKİLDE İYİ BİR İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN KAÇ AY GEREKLİ?

En hızlı şekilde iyi bir İngilizce öğrenmek istiyorsanız öncelikle bir dili anadiliniz gibi konuşmak için o dilin öğrenme seviyelerini bilmeniz gerekir. Bu nedenle ilk olarak İngilizce öğrenmenin seviyeleri nelerdir bir bakalım. İngilizce Avrupa Dil Portfolyosuna göre birbirini tamamlayan 6 seviyede öğrenilmektedir. Bu seviyeler A1 beginner, A2 elementary, B1 preintermediate, B2 intermediate, ve C1 upper intermediate, C2 advanced Seviyeleri olarak adlandırılır.

BU İNGİLİZCE SEVİYELERİ NEYİ İFADE EDİYOR NE İÇİN GEREKLİ?

Bu İngilizce seviyelerini belirlemek için yapılan bazı testler vardır. Bu testler sayesinde İngilizce olarak hangi seviyede iletişim kurabileceğimizi bilebiliriz. Hangi seviyede olduğumuzu bilmek gereklidir çünkü en hızlı şekilde iyi bir İngilizce öğrenmek hangi seviyede olduğumuza bağlıdır ve nasıl bir eğitim alacağımızı belirler.

Daha önce çevrenizden de mutlaka duymuşsunuzdur bir iş başvurusunda en az B2 intermediate seviyesi İngilizce istenir ya da hazırlık atlama sınıflarında en az B1 preintermediate seviyesi İngilizce konuşabiliyor, yazabiliyor ve okuyabiliyor olmanız beklenir. Bu nedenle Türkiye’de İngilizce bilmek anlamında en az B2 seviyesine ulaşmanız bekleniyor. İşte burada B2 seviyesine kadar alacağımız İngilizce kursunun süresini bilmek için bizim A1 mi A2 mi hangi seviyede olduğumuzu bilmemiz gerekiyor. Diğer özel eğitim kurumları, dil kursları genel olarak bir seviye İngilizce eğitiminin 4 hafta olduğu konusunda öğrencileri yanlış bilgilendirebiliyor.

En hızlı şekilde iyi bir İngilizce öğrenmek için Avrupa Dil Portfolyosuna göre 4 hafta asla yeterli bir süre değildir. Kendinizi düşünün doğduktan 4 hafta sonra mı konuşmaya, yazmaya, okumaya başladınız. Dil öğrenmek zaman alır ve belirli aşamaları vardır. Bu nedenle Antalya Akın Dil İngilizce Kursumuzda bizler Avrupa Dil Konseyi tarafından belirlenen süre kadar en az 8-12 hafta arası 112 ders eğitim veriyoruz. Aynı zamanda İngilizce öğrenmenin amacına göre kaynaklar da değişiklik göstermektedir.

Genel İngilizce eğitim kaynakları olarak bizler Oxford yayın evine ait olan ders, ödev ve ekstra kitapları kullanıyoruz. Genel İngilizce öğretimi alanında Oxford yayın evi köklü bir geçmişe sahip güvenilir kaynaklara sahiptir. Bizler güncel en yeni ve en etkili kaynaklarını kullanmaktayız. Öğretmenlerimiz derslerinde okuma, yazma, dinleme, konuşma, kelime ve gramer becerilerini en iyi şekilde geliştirmek ve öğrencilerine en hızlı şekilde iyi bir İngilizce öğretmek için onları yoğun bir şekilde İngilizce diline maruz bırakmaktadır.

Genel İngilizce grupları ve seviyeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da aşağıdaki linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz.

ANTALYA Yabancı Dil Eğitim Kursları | Akın Dil (akindil.com)

 

Eğitimlerden
Haberdar Olmak İster Misiniz ?

En son güncellemelerden haberdar olmak ve fırsatları yakalamak için abone olun.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
Tamam
Hayır
Çerez Politikamız