İkinci Yabancı Dil Öğrenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

13.08.2022
Akın Dil Eğitim Merkezi
İkinci Yabancı Dil Öğrenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

İNGİLİZCE YABANCI DİL ÖĞRENİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLERLER

Teknolojinin bizlere sağladığı en iyi imkanlardan biri şüphesiz ki tüm dünya ülkelerindeki gelişmeleri takip edebilmek, İngilizce yabancı dil öğrenimi dahil olmak üzere istediğimiz her bilgiye her an her yerde ulaşabilmektir. Teknolojik yenilikler sayesinde istediğimiz alanda araştırma yapabiliyor, güncel gelişmeleri takip edebiliyor ve en önemlisi de kişisel gelişimimiz, uzmanlık alanımız ile ilgili yeni bilgilere anadilimizdeki kaynaklardan ve bunlara ek olarak evrensel bir dil olan İngilizce kaynaklarından ulaşabiliyoruz. İngilizce evrensel dillerin başında yer almaktadir ve ingilizce öğrenmek ingilizce konuşan kültürlere ait sosyal ve kültürel bilgileri kendi kültürümüze ve sosyal yaşantımıza adapte etmek demektir. İnsanın kendi kültürü dışındaki kültürler hakkında bilgi sahibi olması kişisel gelişimine katkı sağlar.

İkinci Yabancı Dil Öğrenimi

Bu gelişmelerin neticesinde okullarda zorunlu olarak görülen İngilizce yabancı dil öğrenimi artık bizlerin isteyerek, severek ve keyif alarak edindiği bir hobi olarak hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda.

İkinci dil öğrenimi dünya genelinde gitgide ilgi görmeye başlamış ve uzun yıllardır var olan bir disiplindir. Bu nedenle İngilizce yabancı dil öğrenimi alanında evrensel bir dil olarak yerini almıştır. Yabancı dil öğretimi yapan kurumları ele alacak olursak bunlar devlete bağlı olan örgün öğretim kurumları, özel öğretim kurumları (dil dershaneleri, dil kursları, dil okulları vb.), multimedya araçları (dil öğrenme uygulamaları, İngilizce oyunlar vb.), gönüllülük projeleri, dijital platform ve kişilerin kaynakları edinerek kendilerinin oluşturdukları İngilizce yabancı dil öğrenimi ortamlarıdır.

Bu Kurumların İngilizce Yabancı Dil Öğrenimine Etkileri

Bu tarz öğrenme ortamlarının olması ikinci dil öğrenmek isteyenlere olanak sağlasa da bu alanlardaki rekabetin kızışması yabancı dil öğrenimini ticari bir sektör haline getirmiştir. Bu durumun öğretim sektöründeki doğruluğu tartışmalı bir konudur çünkü bilimsel temelleri olmayan bazı öğretim metotlarının yaygınlaşmasına da neden olmaktadırlar. Hatta bu rekabet sonucunda kendilerinin en iyi diğerlerinin ise kötü olduğunu savunan kurumlar ikinci yabancı dil öğrenmek isteyen danışanlarının kafasını iyice karıştırmış durumda.

Bu durumda İngilizce yabancı dil öğrenimi hakkında doğru bilgiye ulaşmak isteyenler, doğru kararlar almak isteyen danışanlar neler yapmalı? Sorusunun cevabına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İngilizce Öğrenirken Dikkat Edilecek 4 Şey | Akın Dil (akindil.com)

Eğitimlerden
Haberdar Olmak İster Misiniz ?

En son güncellemelerden haberdar olmak ve fırsatları yakalamak için abone olun.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
Tamam
Hayır
Çerez Politikamız