KOCAELİ AKIN DİL'DE YDS

03.09.2022
Akın Dil Eğitim Merkezi
KOCAELİ AKIN DİL'DE YDS

YDS AÇILIMI ‘YABANCI DİL BİLGİSİ SEVİYE TESPİT SINAVI HAKKINDA’ BİLİNMESİ GEREKENLER

Öncelikle Kocaeli Akın Dil Eğitim Merkezimizde hangi sınavlara yönelik programlarımız var bunlardan bahsedelim. Türkiye genelinde şubeleri olan kurumumuzun Kocaeli şubesinde YDS, YÖKDİL, IELTS ve YKS-dil sınavlarına yönelik eğitimler veriyoruz. Özelikle Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı YDS (İngilizce) üzerine yoğun bir programımız vardır. YDS eğitimlerimiz gruplar ve özel derslerden oluşuyor. YDS’de speaking, listening ve writing bölümü olmadığı için Genel İngilizce kursuna giderek YDS’ye hazırlanmanız ciddi bir vakit kaybı olacaktır. Kocaeli Akın Dil’de ise yalnızca 6 ay eğitim alarak sınava hazırlanabilir ve binlerce öğrencimizin hedeflerine ulaştığı gibi sizler de hedefinize ulaşabilirsiniz Eğitimlerimiz alanında tecrübeli, uzmanlaşmış öğretmenler tarafından veriliyor ve İngilizce sınavlarındaki güncel gelişmeleri takip ederek edindikleri tecrübeleri öğrencilerimize aktarıyorlar. YDS kaynaklarımız kendi kurumumuza ait olan ve uzmanlar tarafından hazırlanan özgün Akın Dil yayınlarına ait kitaplardır. Her sene öğrencilerimizden kaynaklarımızın sınavlarla ne kadar uyumlu ve güncel olduğu hakkında olumlu yorumlar almaktayız.

İNGİLİZCE SINAVLARI KONUSUNDA UZMAN OLAN ÖĞRETMENLERİMİZ DİL KURSUMUZDA HANGİ KONULAR ÜZERİNDE DURUYOR?

  • Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı YDS test stratejileri ve sınav teknikleri
  • İngilizce sınavının içerdiği gramer konularının anlatımı, tekrarı ve pekiştirilip kalıcı hale getirilmesi
  • Yine İngilizce sınavının içerdiği sınav kelimelerinin öğrenilmesi ve hatırlanması için çalışmalar
  • İngilizce sınavında sorulan soru türleri üzerine ayrı ayrı çalışmalar ve sayısız soru çözümü
  • Öğrencilerimizin ilerlemeleri takip etmelerini sağlayacak, sınav stratejileri ve taktikleri konusunda bol bol alıştırma yapıp tecrübe kazanacakları çok sayıda deneme.

YDS SINAV STRATEJİLERİ VE İNGİLİZCE ÇALIŞIRKEN HANGİ TAKTİKLER KULLANILIR

Gramere Takılıp Kalmayın!

İngilizce sınavlarında gramer çalışmak sizlere soru türlerinde soruyu hızlı analiz edip hızlı çözmeniz konusunda yardımcı olur ve puan kazandırır. Sadece gramer bilmek Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı YDS’de sizlere sadece 20 bilemediniz 30 puan kazandırır. Bu yüzden İngilizce sınavlarına hazırlanırken asla gramer odaklı bir hazırlanma yapmayın!

İngilizce Sınav Stratejileri Önemlidir, Tekniklere Çalışın ve Bunları Uygulayın

Eğer İngilizce sınav tekniklerini ve soru türlerinde sizlere verilen ipuçlarını göremezseniz zorlanabilirsiniz. Diğer İngilizce kurslarının ya da sınav konusunda uzman olmayan öğretmenlerin yaptıkları öğrencilerine sadece konuları anlatıp soru çözdürmeye çalışmak. İngilizce sınavlarına hazırlanmanın doğru yöntemi bu değildir.

 

Gireceğiniz Sınav Hakkında Bilgi Sahibi Olmak Önemlidir Bu Yüzden Önceki Yıllarda Çıkmış Soruları Analiz Edip Pratik Yapın

Bol bol kelime, okuma, konu ve soru stratejisi çalışması yaptığınızdan emin olduktan sonra daha önceki sınavlara ait YDS Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı sorularını çözüp yanlış yaptığınız soruların açıklamasını yapabilen bir uzmandan veya kaynaktan yararlanın.

Girmeyi Planladığınız İngilizce Sınavını İyi Tanıyın

Sınavda hangi soru tipleri var, bu soru tiplerinde kaçar soru var, paragraf soru türleri kaç tane bilmeniz gerekir.

Kelime Ezberi Yaparak Vaktinizi Boşa Harcamayın

İngilizce sınavlarında bulunan kelime sorusu sayısı maksimum 10’dur ve eğer bol bol okuma yaparak, soru çözerek, İngilizce sınavınıza ait kelimeleri zamanında kelime haznenize katmazsanız sadece kelime ezberlemek sınavınıza bir katkı sağlamaz. Bu nedenle kelime ezberi yaparak vakit kaybetmeyin.

Soruyu Okumaya Ayırdığınız Süreden Daha Fazlasını Seçeneklere Ayırın

Çünkü bazı sorularda sadece doğru cevabı ararken bazılarında yanlışları elemeniz gerekecek. Yanlışlığından emin olduğunuz eleyeceğiniz şıkların üzerini çizin ki daha sonra dikkatinizi dağıtmasın. Yanlış seçenekler odağınız bozulduğunda kafanızı karıştırabilir.

Paragraflardan Kormayın!

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı YDS paragraf sorularında zor olan paragraflar değildir. Her öğrenci uzun bir paragraf gördüğünde paragrafın zor olacağını düşünür ancak bu tür paragrafların soruları bazen çok kolaydır. Paragrafı zorlaştıran genellikle seçeneklerin birbirine yakınlığıdır. Aslında uzun paragraflar bizi daha fazla bilgilendirdiği için soruları da daha kolay cevaplarız çünkü konu ile ilgili detaylı bilgimiz olur.

YDS Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı bir senede iki kez yapılır. Bu sınavda yer alan İngilizce dışındaki diğer diller ise Rusça, Fransızca, Arapça ve Almancadır.

YDS daha detaylı bilgi almak için Akın Dil Kocaeli Şubemizi ziyaret edebilir, bizimle 0262 322 10000 numaradan iletişime geçebilir ya da Akın Dil Kocaeli Instagram sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz.

Akın Dil Kocaeli'de de yakın to 

Eğitimlerden
Haberdar Olmak İster Misiniz ?

En son güncellemelerden haberdar olmak ve fırsatları yakalamak için abone olun.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
Tamam
Hayır
Çerez Politikamız