YKSDİL YDT HAZIRLIĞI İÇİN NASIL BİR KURS SEÇİLMELİDİR?

15.08.2022
Akın Dil Eğitim Merkezi
YKSDİL YDT HAZIRLIĞI İÇİN NASIL BİR KURS SEÇİLMELİDİR?

YKSDİL YDT HAZIRLIĞI İÇİN NASIL BİR KURS SEÇİLMELİDİR?

YKS üç testten oluşmaktadır; TYT, AYT ve YDT. YKS’ye yılda ortalama iki buçuk milyon aday üniversitelere yerleştirilmek için katılmaktadır. Bu adaylardan da iki yüz bini DİL puanı gerektiren bölümlere yerleştirilmek için YDT’ye girmektedir. Biliyoruz ki her bölümün sınavına hazırlık için kurslar ve dershaneler vazgeçilmezdir. Peki YDT’ye hazırlanan adaylar nasıl bir kurs seçmelidir? En iyi TYT YKSDİL eğitimi veren kursların karakteristik özellikleri nelerdir?

Gerekli Olan Her Ders Öğretilmelidir

YKSDİL hazırlığı için hem TYT hem de YDT derslerini aynı anda veren bir kurs seçimi önemlidir. Bu sadece YKSDİL için değil, aynı zamanda AYT hazırlığı için de geçerlidir. Örneğin, bir aday TYT denemelerinde sorun yaşamıyor, fakat YDT denemelerinde yaşıyorsa sadece İngilizce dersi verilen bir kursu seçmemelidir. Herhangi bir dersin kursta verilmemesi o derste (özellikle sınava yakın deneme ağırlıklı dönemde) performansın düşmesine sebep olur. Bu yüzden ne olursa olsun, YKSDİL hazırlığı için hem TYT hem de YDT derslerinin verildiği bir kurs seçilmelidir. En iyi TYT YKSDİL eğitimi veren kurslardan eğitim almış adaylar tüm gerekli derslerden eğitim almış oldukları için her testte iyi sonuç elde ederler.

Materyal Kullanımı Olmalıdır

İngilizce hiçbir kaynak kullanmadan da öğrenebileceğiniz bir dildir, fakat İngilizceyi böyle öğrenmek çok uzun bir süre alabilir ve YKSDİL hazırlığı için genelde adayların iki ya da bir yılı vardır. Bu yüzden YKSDİL kurslarında mutlaka materyal ve kaynak kullanımı olmalıdır. Öğrenim sırasında kullanılan materyallerdeki yazılı örnekler ve anlatımlar öğrenimi hızlandırır, soru bankaları gibi kaynaklar da öğrenilen bilgiyi pekiştirmede yardımcı olur. Böylece İngilizce daha hızlı öğrenilir ve aday sınava daha hazır olur. En iyi TYT YKSDİL eğitimi veren kurslar öğrencilerine ders kitabı ve soru bankası gibi materyaller vererek bu materyalleri hem ders sırasında efektif olarak kullanırlar, hem de ders sonrasında materyallerin kullanılmasını sağlarlar ve böylelikle bu kursların öğrencileri sınav sırasında diğer adaylardan daha hazırlıklı ve diğer dershanelerin öğrencilerinden daha donanımlı olurlar.

Antalya Akın Dil Eğitim Merkezi olarak YKSDİL sınavına hazırlanan öğrencilerimize YDT uzmanı öğretmenlerimizin verdiği profesyonel eğitimin yanı sıra TYT derslerinde uzmanlaşmış öğretmenlerimiz eşliğinde sınıf ortamında TYT derslerini de sunuyoruz.

TYT ve YKSDİL sınav hazırlık gruplarımız hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yüz Yüze Dersler | Akın Dil (akindil.com)

Eğitimlerden
Haberdar Olmak İster Misiniz ?

En son güncellemelerden haberdar olmak ve fırsatları yakalamak için abone olun.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
Tamam
Hayır
Çerez Politikamız