YKSDİL YDT SINAVINA NASIL HAZIRLIK YAPMALIYIM ?

09.06.2022
Akın Dil Eğitim Merkezi
YKSDİL YDT SINAVINA NASIL HAZIRLIK YAPMALIYIM ?

AKIN DİL EĞİTİM MERKEZİ ile YKS-DİL&YDT ’ye NASIL HAZIRLANIRIM?

Akın Dil Ailesi ile hazırlanmayı tercih eden öğrencilerimizi bekleyen sınav hazırlık sürecini sizler için kısaca kaleme aldık.

Öncelikle, öğrencilerimiz, sıkı bir rehberlik ve seviye tespit sınavından geçerek, kendilerine en uygun seviye, gün ve saat aralığına göre sınıflara ayrılır. Bu ayrım eğitimsel gelişiminiz için çok önemlidir. Özetle doğru yerde olmanız, kendinizi iyi ve hazır hissetmeniz en öncelikli başlangıç hedefimizdir.

YKS DİL Eğitiminiz, temel, orta ve ileri seviye olmak üzere, üç aşamalı olarak işlenecektir. Aşağıda detaylı olarak açıkladığımız dil ve soru çözüm becerilerini, ilk derslerden başlayarak entegre bir şekilde işliyoruz.

Örnek vermek gerekirse; İlk ders kelime çalışması, takip eden derslerde, ilgili kelimeleri içeren okuma ve seviyeye uygun özgün ve çıkmış soru çözümü diyebiliriz. Bunlara ek olarak, her ders başında, önceki çalışmaları içeren review testlerle, devamlı olarak bilginizi taze tutuyoruz.

1. Kelime (Vocabulary) Çalışmaları

Akın Dil Eğitim Merkezi kelime ve okuma odaklı bir programa sahiptir. Sıfırdan başlayanlar için özel hazırlanan YKS temel kelimeler, okuma, konu anlatımı ve sınav soru türleri ile YKS ön hazırlık çalışması yapılmaktadır.

Temel YKS Hazırlık Programının ardından, YKS Sınav’ına yönelik sıfatlara ve fiillere yer verilmektedir. Sınav kelimeleri esas alınarak hazırlanan 11 ana kategorideki kelimelere, zarflara ve edatlara yeterli ağırlık verilerek kelime ve okuma çalışmaları yapılmaktadır.

Bunlara ek olarak ÖSYM tarafından geçmişten günümüze yapılan tüm YKS DİL sınavları, uzman eğitim kadromuz tarafından titizlikle incelenerek, sıklıkla çıkan kelimeler, Akın Dil YKS-DİL&YDT kelime alıştırmalarında, okuma parçalarında ve özgün sınav sorularında bol bol kullanılmıştır. Bu şekilde, sizler için hazırladığımız, çok sayıdaki YKS kelime kaynakları ve yaprak testlerimiz ile dönem boyunca, bolca alıştırma yapmaktayız.

Kurs binamızda yaptığımız derslere ek olarak, konu anlatımı ve çevirinin bulunduğu yds.net uzaktan öğretim desteği ve akıllı telefon, okuma ve kelime uygulamalarımızın, dönem boyunca, kelime-okuma hedeflerine ulaşmada öğrencilerimize büyük kolaylıklar sağladığına inanıyoruz.

 2. Dilbilgisi (Grammar) Çalışmaları

Dilbilgisi öğretimi, gelen öğrencinin altyapısına ve ihtiyaçlarına göre şekillendirilmektedir. Örneğin,  YKS DİL Temel Gruplarımızda, yeni başlayanlar için ön hazırlık ve kelime-okuma destekli, dilbilgisi anlatımı yapılmaktadır. Sıkıcı ve ezbere dayanan bir gramer eğitimi yerine, YKS DİL sınav amacına uygun olarak, eğlenceli ve anlaşılır hale getirilerek YKS Gramer konuları işlenmektedir.

İleri ve orta seviye YKS DİL sınav gruplarımızda ise sınavda rahat bir şekilde dilbilgisi sorularını yapmaya olanak sağlayacak şekilde alıştırma ve soru çözümü yapılmaktadır.

 3. Okuma (Reading) Çalışmaları

Anlatılan kelimeler ve dilbilgisi konuları, mantıklı ve bütüncül bir yaklaşımla en alt seviyeden en üst seviyeye doğru aşama aşama hazırlanan okuma materyalleri ile desteklenmektedir. Kelimeler okuma parçalarında belli bir plan dâhilinde tekrarlanmakta ve düzenli olarak okuyucunun karşısına çıkmaktadır. Bu şekilde kelimeler okuma parçasının bütünlüğü içinde anlam bulur ve okuma doğal bir şekilde hızlanır. Ayrıca YKS DİL okuma teknikleri ve okuma soru türlerine yaklaşım detaylı bir şekilde gösterilir, okuma alıştırmaları ile desteklenir.  

4. YKS DİL Soru Türlerine Yönelik Çalışmalar

Okuma, kelime ve dilbilgisi bakımından belli bir seviyeye gelmiş ve alt yapısını tamamlayan YKS DİL öğrencileri için bir sonraki aşama, YKS DİL SINAV soru türlerine yönelik çalışmalardır. Bilgilerin sınavda puana dönüşebilmesi, öğrencilerin sınavda sorulan soru türleriyle ilgili yeterince çalışma yapmış olmalarına bağlıdır. YKS DİL Sınav soru tiplerine yönelik yaprak testler, çıkmış sorular, özgün sorular verilmekte ve gerekli soru çözüm teknikleri öğrencilere derslerde anlatılmaktadır. 

5. ÖSYM ile Uyumlu Özgün Deneme Sınavları

Kelime, okuma, dilbilgisi ve soru türlerine yönelik yeterli çalışma yapan öğrenciler için artık kendilerini deneme zamanı gelmiş demektir. Geçmiş yıllarda çıkmış sorulara göre ve ÖSYM tarafından yayınlanan güncel soru örneklerine göre uzman soru yazarlarımızca hazırlanmış ve sınav ortamına benzer koşullarda uygulanan YKS DİL deneme sınavlarımız ile hem sınav pratiği hem de süre yönetimi konusunda öğrencilerimiz yetkinlik kazanmaktadır. Yks Deneme sınavı analizleri ve gerekli destek çalışmaları yapılmadan yeni bir deneme yapmak yerine, denemelerde ortaya çıkan eksikliklere göre soru çözüm dersleri ve gerekli durumlarda ek dersleri yapılacaktır.

 6. “yds.net” ile uzaktan öğretim desteği.

Yabancı dil sınavları uzaktan öğretim sitesi ile kelime, dilbilgisi, okuma ve çeviri çalışması ve alıştırmaları yapabileceğiniz bir offline (çevrimdışı) ders çalışma platformudur. Kurs süreniz boyunca yds.net ücretsiz olarak hizmetinize açılmaktadır. İçeriği:

a. Dilbilgisi konu anlatım videoları

b. Video Reading

c. Kelime anlatım videoları

d. Çeviri, Sıfatlar ve 8 ayrı kategoride yüzlerce örnek cümle

e. Soru çözüm video dersleri

g. Ahmet Akın Grup D offline sınav grubu derslerini kayıttan izleme hakkı verilecektir.

 

Eğitimlerden
Haberdar Olmak İster Misiniz ?

En son güncellemelerden haberdar olmak ve fırsatları yakalamak için abone olun.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
Tamam
Hayır
Çerez Politikamız