YKS-DİL&YDT HAZIRLIĞINDA AKIN DİL EĞİTİM MERKEZİ FARKI

04.06.2022
Akın Dil Eğitim Merkezi
YKS-DİL&YDT HAZIRLIĞINDA AKIN DİL EĞİTİM MERKEZİ FARKI

YKS-DİL&YDT HAZIRLIĞINDA AKIN DİL EĞİTİM MERKEZİ FARKI

1. Kelime (Vocabulary) Çalışmaları

Akın Dil Eğitim Merkezi kelime ve okuma odaklı bir programa sahiptir. Sıfırdan başlayanlar için özel hazırlanan temel kelimeler, temel okuma, temel konu anlatımı ve temel sınav soru türleri ile ön hazırlık çalışması yapılmaktadır. Devamında sınava yönelik sıfatlara ve fiillere yer verilmektedir. Sınav kelimeleri esas alınarak hazırlanan 11 ana kategorideki kelimelere, zarflara ve edatlara yeterli ağırlık verilerek kelime ve okuma çalışmaları yapılmaktadır. Bunlara ek olarak ÖSYM tarafından geçmişten günümüze yapılan sınavlar uzman eğitim kadromuz tarafından titizlikle incelenmiştir. Sınavlarda en çok çıkan kelimeler çıkarılmış ve Akın Dil YKS-DİL&YDT kelime alıştırmalarında, okuma parçalarında ve özgün sınav sorularında bunlara yer verilmiştir.  Kelime alıştırma kitapları ve kelime testleri ile çok sayıda alıştırma yapılmaktadır. Örnek cümle ve anlamların verildiği Akın Dil Sınav sözlüğü verilmektedir. Bolca örnek anlatım ve çevirinin bulunduğu yds.net uzaktan öğretim desteği sağlanmaktadır ve akıllı telefon okuma ve kelime uygulamalarımız kelime-okuma hedeflerine ulaşmada öğrencilerimize büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

 2. Dilbilgisi (Grammar) Çalışmaları

Dilbilgisi öğretimi, gelen öğrencinin altyapısına ve ihtiyaçlarına göre yapılmaktadır. Sıfırdan başlayanlar için ön hazırlık ve kelime-okuma odaklı dilbilgisi anlatımı yapılmaktadır. Testler ve okumalar yoluyla konu tekrarları yapılmakta olup bilgiler taze tutulmaktadır. Temel ve orta seviye gruplar için kesin bilinmesi gereken her konu detaylı bir şekilde işlenmekte ve bol örnek ve alıştırma ile desteklendikten sonra bol testle pekiştirilmektedir. İleri seviye sınav gruplarımızda ise sınavda rahat bir şekilde dilbilgisi sorularını yapmaya olanak sağlayacak şekilde alıştırma ve soru çözümü yapılmaktadır.

 3. Okuma (Reading) Çalışmaları

Anlatılan kelimeler ve dilbilgisi konuları, mantıklı ve bütüncül bir yaklaşımla en alt seviyeden en üst seviyeye doğru aşama aşama hazırlanan okuma materyalleri ile desteklenmektedir. Kelimeler okuma parçalarında belli bir plan dahilinde tekrarlanmakta ve düzenli olarak test edilmektedir. Okuma teknikleri ve okuma soru türlerine yaklaşım detaylı bir şekilde gösterilmekte ve okuma alıştırmaları ile desteklenmektedir.  

4. Sınav Bölümlerine ve Sorularına Yönelik Çalışmalar

Okuma, kelime ve dilbilgisi bakımından belli bir seviyeye gelmiş öğrenciler için bir sonraki aşama sınav bölümlerine ve sorulara yönelik çalışmalardır. Bilgilerin sınavda puana dönüşebilmesi, öğrencilerin sınavda sorulan soru tipleriyle ilgili yeterince çalışma yapmış olmalarına bağlıdır. Sınav soru tiplerine yönelik yaprak testler, çıkmış sorular, özgün sorular verilmekte ve gerekli soru çözüm teknikleri öğrencilere derslerde anlatılmaktadır. 

5. ÖSYM ile Uyumlu Özgün Deneme Sınavları

Kelime, okuma, dilbilgisi ve soru türlerine yönelik yeterli çalışma yapan öğrenciler için artık kendilerini deneme zamanı gelmiş demektir. Geçmiş yıllarda çıkmış sorulara göre ve ÖSYM tarafından yayınlanan güncel soru örneklerine göre uzman soru yazarlarımızca hazırlanmış ve sınav ortamına benzer koşullarda uygulanan deneme sınavlarımız ile hem sınav pratiği hem de süre yönetimi konusunda öğrencilerimiz yetkinlik kazanmaktadır. Deneme sınavı analizleri ve gerekli destek çalışmaları yapılmadan yeni bir deneme yapmak yerine, denemelerde ortaya çıkan eksikliklere göre soru çözüm dersleri ve gerekli durumlarda ek dersleri yapılacaktır.

 6. yds.net ile uzaktan öğretim desteği.

Yabancı dil sınavları uzaktan öğretim sitesi ile kelime, dilbilgisi, okuma ve çeviri çalışması ve alıştırmaları yapabileceğiniz bir offline (çevrimdışı) ders çalışma platformudur. Kurs süreniz boyunca yds.net ücretsiz olarak hizmetinize açılmaktadır. İçeriği:

a. Dilbilgisi konu anlatım videoları

b. Video Reading

c. Kelime anlatım videoları

d. Çeviri, Sıfatlar ve 8 ayrı kategoride yüzlerce örnek cümle

e. Soru çözüm video dersleri

g. Ahmet Akın Grup D offline sınav grubu derslerini kayıttan izleme hakkı verilecektir.

 

7. Veliler ile Etkin İletişim ve Rehberlik

Akın Dil YKS-DİL&YDT İngilizce Kurs Programı’na katılan hem kursiyer hem de veliler için birebir rehberlik sunuyoruz. Kursiyerlerin aylık ve dönemlik çalışmalarını raporlayarak hem kendisine hem de ailesine doğru yönlendirme ve tavsiyelerde bulunuyoruz.  Alışılagelmiş rehberlik hizmetlerinin yanı sıra, öğrencimizin akademik hayatında karşılaştığı tüm süreçleri takip ediyoruz ve öğrenciyi kişisel özellikleri ve tutumları ile de tanıyarak öğretmen, öğrenci, veli iş birliği ile ortak hareket ediyoruz. Her sınıfın danışman öğretmeni öğrenciyi gözler, takip eder ve rehberlik birimi ile bilgilerini paylaşır. Öğrencinin akademik başarısı dışında, bireysel özellikleri, kişiliğinin güçlü veya gelişmeye açık yönleri, toplumsal ilişkilerdeki davranış şekilleri yakından takip edilir ve hem öğrenci hem aile ile güçlü bir iletişim ağı kurularak süreç içinde devamlı olarak değerlendirilir. Veliler ve öğrenciler rehber öğretmenlere ve öğrencinin danışman öğretmenine kendilerine özel tahsis edilmiş bir telefon hattından kurallar dahilinde ulaşabilirler. Sadece kurs süresince değil sınav sonrası tercih döneminde, hazırlık atlama, hazırlık sınıfı ve sonrasındaki üniversite yaşamı boyunca isteyen öğrencilerimize ve ailelerine rehberlik hizmeti sunuyoruz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Eğitimlerden
Haberdar Olmak İster Misiniz ?

En son güncellemelerden haberdar olmak ve fırsatları yakalamak için abone olun.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
Tamam
Hayır
Çerez Politikamız