Akın'da Genel İngilizce Kursları

25.01.2023
Akın'da Genel İngilizce Kursları
Akın'da Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce

Değerli Akın Dil Öğrencimiz,

Öncelikle evinize hoş geldiniz! Yurtdışında, günlük hayatında veya iş hayatında İngilizceye ihtiyaç duyanlar için oluşturduğumuz Genel İngilizce Eğitim Programlarımız zengin bir içeriğe sahiptir. Genel İngilizce kurslarımızda adaylar seviyelere göre ayrılarak eğitimlerine başlarlar ve İngilizce öğrenimi için gerekli tüm beceriler üzerine çalıştırılırlar. Genel İngilizce kurslarımızın amacı öğrencilerimizin sadece teorik bilgi öğrenmesi değil aynı zamanda öğrendiklerini kullanabilmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kursumuzda verilen İngilizce dersleri öğrencilerin aktif tutulduğu, yorum yapmaya ve üretmeye sürekli teşvik edildiği bir sistemle ilerlemektedir. Programlarımızın tüm seviyelerinde aşağıdaki çalışmalar yapılmaktadır:

  • Dil Bilgisi Eğitimi (Gramer)
  • Kelime ve Telaffuz Eğitimi ( Vocabulary & Pronunciation )
  • Okuma ve Anlama Eğitimi ( Reading Comprehension )
  • Yazma Eğitimi ( Writing )
  • Konuşma Eğitimi ( Speaking )
  • Dinleme Eğitimi ( Listening )
  • Dış Mekan Etkinlikleri (Outdoor Aktivities)

 

Derslerde Kullanılan Kaynaklar

Her seviye için farklı olarak kullanılan bir ana ders kitabının yanında, tüm beceriler için OXFORD yayınevinin kitapları kullanılmaktadır. Ayrıca OXFORD online sistemi ile hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz gelişim istatistiklerini kontrol edebilmektedir. Kullanmış olduğumuz sistem ile öğrencilerimiz kurs saatleri ve günleri dışında da birçok farklı çalışma materyali, konu anlatımları ve egzersizlere online olarak diledikleri tüm platformlardan ulaşabilmektedir. Tüm kaynak ve kitaplar AKIN Dil Eğitim Merkezi tarafından adaylara ÜCRETSİZ olarak verilir. 

 

GRUP SEVİYELERİ ve EĞİTİM SÜRESİ

Genel İngilizce Programlarımız Toplam 5 Seviyeden oluşmaktadır:

- STARTER - ELEMENTARY (Başlangıç - Temel Düzey)

- PRE-INTERMEDIATE (Orta Alt Düzey) 

- INTERMEDIATE (Orta Düzey)

- UPPER-INTERMEDIATE (Orta Üst Düzey)

- ADVANCED (İleri Düzey)

Akın Dil Eğitim Merkezi’nde hafta içi ve hafta sonu; ilk 3 seviyede, haftalık 8 saat main course(ana ders) + 4 saat conversation club(konuşma kulübü) ve Orta üst düzeyde 8 saat conversation club, 4 saat main course; ileri düzeyde ise derslerin tamamı conversation club dersleri olmak üzere; her bir seviyede haftada 12 saat ve sonunda kur bitirme sınavıyla beraber 11 hafta (120 saat) sürmektedir.

Devamsızlık Durumu: Derslerde imza karşılığı yoklama alınmaktadır ve % 10 ( 12 saat ) devamsızlık hakkınız bulunmaktadır. Devamsızlık sınırını aşan öğrenci ( hastalık vb. sebepler hariç ) kur bitirme sınavından başarısız olursa, aynı kuru %50 indirimli alabilir, devamsızlık barajını aşmayan öğrenci, kur bitirme sınavından başarısız olsa dahi aynı kuru ücretsiz alma hakkına sahiptir.

Quiz ( Kısa Sınav ) ve Sınavlar Hakkında: Ünite sonlarında kısa sınavlar uygulanacak ve öğrencinin eksikleri tespit edilecektir. Kurun ortasında “Ara Sınav” yapılacaktır. Son hafta ise “Final Sınavı” yapılacaktır. Bu sınavda kur boyunca görmüş olduğunuz konular sorgulanacaktır. Bu sınavdan geçebilmek için 60 almak yeterlidir. Sınavda başarılı olamayanlar bir üst kura devam edemezler. Sınavdan kalan öğrenci, devamsızlık sınırını (%10-12 saat) aşmazsa, ücretsiz tekrar aynı kura katılabilecektir. Final Sınavı; Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma bölümlerinden oluşmaktadır.

Yazma Eğitimi ( Writing): Smart Choise kitap setinin, verilen bilgiler doğrultusunda yazma eğitimi olan kısımlarının verildiği eğitimdir. Her seviyede konulara paralel olarak verilen yazma konuları 15 günlük periyotlarda yazma föyleri öğrenci tarafından yazılır. Değerlendirme ve gerekli yönlendirmeler yapılır. Öğrencimiz bu çalışmalarda öğrenilen kelimeleri doğru yazma , dil bilgisi kurallarına da dikkat ederek anlamlı ve düzgün cümleler kurma,paragraf ve metin oluşturma  becerilerini yazım kurallarına uygun şekilde geliştirir.Ayrıca derslerde yapılan DICTATION etkinlikleri ile duyduğunu anlama ve yazma becerisi de ölçülür ve geliştirilir.

Konuşma Eğitimi (Speaking): Derslerde hedef dil olan İngilizce konuşulmaktadır. Öğrencilerimize akademik İngilizce ile birlikte günlük İngilizce de öğretilmektedir. Deyimler, atasözleri ve kelime çalışmaları da yapılmaktadır. Tüm seviyelerde öğrencilerimiz haftanın bir günü Native ( Ana dili İngilizce olan ) okutmanlarımızla çalışmakta, Upper-Intermediate seviyesinden itibaren haftada iki gün konuşma dersleri ve advanced seviyesinde ise tüm dersleri yabancı okutmanlarımız vermektedir.

Okuma Eğitimi  (Reading): Hedefimiz her öğrencimizin reading corner'dan (okuma köşemizden), her kur en az 3 hikâye kitabı okumasıdır. Seviyelere göre belirlenen bu kitaplar da sizlere Akın Dil Eğitim Merkezi tarafından sağlanmaktadır.

Dinleme Eğitimi (Listening): Smart Choise kitap setinin, öğrenciyi sıkmadan hedef gramer konusunu ve kelimeleri dinleme metinlerinde anlaşılır ve akıcı bir şekilde verdiği eğitimdir. Öğrenci bu çalışmalarda farklı milliyetlerden farklı aksanlar duyar ve aradaki farkları ayırt edebilecek ve en doğru sesletimi belirleyebilecek seviyeye gelir.

Yurt Dışında Dil Eğitimi: Kurs döneminiz bitmeden veya bittikten sonra, mevcut İngilizce bilginizi ilerletmek ve pratik yapmak adına yurt dışında eğitim almak isterseniz, bu konuda en profesyonel hizmeti "Yurt Dışı Eğitim" departmanımız size sağlayacaktır. Akın Dil Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, farklı programlarda 36 ülkeden, 400' den fazla seçkin okulda (bu okulların tümü British Council, Arels, Baselt , ELICOS, CLC, CAPLS, CEC, ACCET, PELSA, NAFSA, NEAS, CRELS, RELSA gibi yetkili kurumların en az birinden onay almış ve kalitesi tescillenmiş okullardır) optimum kalite standartlarında öğrencilerinin yurtdışında eğitim almalarını sağlamakta ve vize aşamasından, Türkiye' ye dönüşünüze kadar sizlere kesintisiz ve ÜCRETSİZ danışmanlık vermektedir.

IELTS – TOEFL: Intermediate ve Upper Intermediate seviyelerinde eğitimi başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz IELTS veya TOEFL – IBT kursu almak için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilir.

 

Eğitimlerden
Haberdar Olmak İster Misiniz ?

En son güncellemelerden haberdar olmak ve fırsatları yakalamak için abone olun.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
Tamam
Hayır
Çerez Politikamız