YKS-DİL SINAVI

15.11.2019

2020 YKSDİL HAZIRLIK PROGRAMLARI BAŞLIYOR. 

2019 - 2020 DÖNEMİ BOYUNCA  YKSDİL HAZIRLIK PROGRAMLARINDA 

1.       450 SAAT ONLINE EĞİTİM (150 VİDEO DERS+ 150 ONLİNE D GRUBU+ 150 KOÇ GRUBU)

2.       HAFTALIK ETÜT DERSLERİ   ( GRAMMAR, OKUMA, SORU, KELİME ETÜDLERİ)

3.       50 ADET DENEME(15 YDT + 15 TYT+19 DENEME KİTAPLAR )

4.       DETAYLI SINAV KARNESİ ( Öğrenci hem kurum içindeki diğer öğrencilere göre sırlamasını görür hem de her sınavdaki ilerlemesini takip eder, soru türlerine göre eksikliklerini görür ve hocası ile bu doğrultuda bir çalışma planı hazırlar.)

5.       ZORUNLU ETÜT UYGULAMASI (Denemelerde çıkan sonuca göre hedef puanın altında kalan öğrenciler kurum tarafından belirlenen etütlere katılmak zorundadırlar.)

6.       REHBERLİK HİZMETİ (Öğrencilerimiz hem sınıfça hem de bireysel rehberlik hizmeti alırlar)

7.       BİREYSEL ÇALIŞMA PROGRAMI (Rehberlik hocamız ve sınıfın kendi hocası ile birlikte öğrencinin eksik olduğu noktalarda ve öğrencinin ihtiyacına yönelik çalışma programı yapılır)

8.       TEK HOCA İLE DİL EĞİTİMİ (1- Gramer, Okuma, Kelime gibi farklı eğitimleri farklı hocalar ile vermek yerine SINIFIN HÂKİMİYETİ, TAHİBİ, KONTROLÜ gibi huşuların tek bir hoca ile verilmesi öğrencinin bütünsel gelişimi için önemlidir. 2-Derste işlenen bir gramer konusunun hemen ardından, öğretilen konumunda içinde geçtiği okuma parçalarının okutulması öğrencinin konuyu daha iyi pekiştirmesini sağlayacaktır. Ya da derste kelime çalışması yapar yapmaz, kelimelerin daha akılda kalıcı olabilmesi için okuma alıştırması yapmak çok önemlidir. Bu durum başka bir güne veya saate bırakılırsa aynı etkiyi vermeyecektir.

9.       SINIFLAR ARASI GEÇİŞ (Birden fazla seviye sınıf olması durumunda düşük seviye düşük seviye ile başlayan bir öğrenci gelişim gösterdiğinde performansına göre daha ileri bir sınıfa geçişi yapılır. Böylelikle hem kendi hızında öğrenirken, hem de öğrenci motivasyonu artmış olur)

10.    DÜZENLİ VE TİTİZ TAKİP ( Öğrencinin devamsızlığı ya da derse sürekli geç gelmesi durumunda velilerimiz ile iletişime geçilir, bilgilendirmesi sağlanır)