Başlangıç & Bitiş Tarihi 29.07.2024 - 07.06.2025
Ders Günleri Cumartesi,Pazar,
Ders Saatleri 09:30 - 12:40
Seviye 0 - 100

AKIN DİL ANTALYA ŞUBESİ (2024-2025) YKS DİL - 11 GRUBU

Akın Dil Eğitim Merkezi 2003 yılından beri iyi derecede İngilizce becerisi gerektiren zorlu YDS, YÖKDİL, IELTS, TOEFL ve YKSDİL İngilizce sınavlarında başarılı olmak isteyen öğrencilere yoğun programlarla eğitim vermektedir. YKSDİL (YDT) sınavı alanında ise yüz yüze İngilizce, TYT sınavına yönelik olarak yüz yüze matematik ve Türkçe dersleri ve diğer coğrafya, din kültürü, tarih gibi TYT derslerini ise YDS.NET OFFLINE VIDEO DERS eğitim programları ile sürdürmektedir. Akın Dil Eğitim Merkezi YKSDİL (YDT) hazırlık gruplarında gelecekte çeşitli meslek gruplarında birçok başarıya imza atacak ya da meslektaşımız olacak öğrencilerini en mükemmel biçimde sınava hazırlarken Akın Dil Kursu Uzman Öğretmenleri tarafından hazırlanan Akın Dil Yayın Kitaplarını kullanmaktadır.

ANTALYA AKIN DİL EĞİTİM MERKEZİ YKSDİL YANİ YDT HAZIRLIK GRUPLARINA KİMLER KATILABİLİR?

 1. Üniversiteye giriş sınavına yabancı dil bölümünden girmek isteyen ve lisede 10 veya 11.sınıfta yabancı dil İngilizce bölümünü seçen öğrenciler.
 2. Lise son (12.sınıf dil) veya lise dil bölümü mezunu öğrenciler.
 3. Lise mezunu ve üniversitede dil bölümleri ile kayıt alan bölümleri tercih etmek isteyen öğrenciler.
 4. YKSDİL (YDT) hazırlık programında ben en iyi eğitimi almak, çok iyi İngilizce öğrenmek ve üniversitede hedeflediğim bölüme yerleşmek istiyorum diyenler.

AKIN DİL EĞİTİM MERKEZİNDEKİ YKSDİL PROGRAMLARI NASIL HAZIRLANIYOR?

YKSDİL (YDT) üniversite hazırlık gruplarının eğitim programları İngilizce sınavlarında uzun yıllardır tecrübe kazanmış uzman öğretmenler tarafından hazırlanır. Elbette her öğretmen değerlidir ancak öğretmenlerin kendilerini daha konforlu hissettikleri yaş grupları ve alanlarda uzmanlaştıklarını da unutmamak gerekir ve İngilizce farklı yaşlarda, farklı seviyelerde, farklı amaçlarla öğrenilebilir. Bu nedenle YKS-DİL (YDT) üniversite hazırlık gruplarımızda derslere giren öğretmenlerimiz uzun yıllardır üniversite dil sınavına sayısız öğrenci hazırlamış, sayısız konu anlatımı, soru çözümü videoları ve kitapları hazırlamış, özgün konu anlatımı kitapları, soru türleri, denemeler, soru bankaları yazmış İngilizce öğretmenleridir.

ANTALYA AKIN DİL EĞİTİM MERKEZİ YKS-DİL (YDT) GRUPLARI DERSLERİNİ KİMLER VERİR?

YKSDİL (YDT) üniversite hazırlık grubu dersleri, bu alanda uzun yıllardır çalışmakta olan, İngilizce sınav türlerine, konularına, soru tiplerine ve stratejilerine hâkim öğretmenler tarafından verilir. Antalya Akın Dil kursumuzda çalışmakta olan YDT öğretmenlerimiz sadece derslerde değil ders dışındaki etüt, soru çözümü, bireysel çalışmalarda da öğrencilerinin yanındadır. YDT öğrencilerimiz her türlü sorularını öğretmenlerine danışma imkanına sahiptir.

Bunların yanı sıra kurumumuzda çalışma sınıfı olarak belirlediğimiz çalışma ortamında öğrencilerimiz hafta içi ve hafta sonu günlerde istedikleri zaman verimli bir çalışma ortamına sahiptir. Öğretmenlerimiz de öğrencilerimizin bu bireysel çalışmalarını titizlikle takip ederek, ihtiyaç duyduklarında öğrencilerimizin her zaman yanındadır.

AKIN DİL EĞİTİM MERKEZİNDE YKSDİL SINIFLARI NASIL OLUŞTURULUYOR?

YKSDİL (YDT) üniversite hazırlık sınıfları lisede okumakta olan 11. ve 12. Sınıf yabancı dil bölümü öğrencilerinden, lise mezunu yabancı dil bölümü öğrencilerinden ve üniversitede yabancı dil puanı ile yerleşilmesi gereken bölümleri tercih eden öğrencilerden oluşmaktadır. Okula devam zorunluluğu olan 11.sınıf yabancı dil öğrencileri için Cumartesi Pazar YKSDİL grupları oluşturulurken daha yoğun çalışması gereken 12. Sınıf ve Mezun öğrencilere hafta içi akşam ve hafta sonu gruplarında eğitim verilir.

YKSDİL (YDT) ÜNİVERSİTE HAZIRLIK SINIFLARINDA NASIL EĞİTİM VERİYORUZ?

YKSDİL (YDT) üniversite sınavına hazırlık öğrencilerimiz kurumumuz öğretmenleri tarafından kendilerine özel, başarmaları hedeflenen sınava yönelik kaynaklar ile eğitimlerine başlar.

ANTALYA AKIN DİL EĞİTİM MERKEZİMİZDE YKSDİL (YDT) HAZIRLIK GRUPLARI HANGİ KAYNAKLARA SAHİPTİR

Türkiye Geneli tüm Akın Dil Eğitim Merkezlerinde dahil olduğunuz tüm eğitim programlarındaki gibi YKSDİL (YDT) eğitim programına kayıt olduğunuz takdirde Akın Dil Yayın kaynakları siz öğrencilerimize ücretsiz olarak temin edilir. Tüm Akın Dil Eğitim Merkezlerinde kendimize ait olan ve Akın Dil öğretmenlerinin hazırladığı YKSDİL kaynakları kullanılır.

YKSDİL (YDT) SINIFLARI EĞİTİM PRORAMLARINA NASIL BAŞLAR?

 1. YKSDİL YAZ KAMPI

YKSDİL (YDT) hazırlık gruplarımız en erken ağustos ayında yaz kampı olarak başlamaktadır. Bu yaz kampımızda kampa özel hazırladığımız fasiküllerimiz ile YKSDİL İngilizce öğretmenlerimiz öğrencilerimizin Eylül ayında başlayacak olan yoğun maratona yavaş yavaş alışmalarını sağlayarak kendilerine olan güvenlerini arttırmak amacıyla eğer İngilizce kelime, gramer ve okuma konularında eksikleri varsa bu eksikleri hızlı bir şekilde tamamlamaktadır. Ayrıca bu kamp sürecinde daha önce üniversite sınavına hiç girmemiş olan öğrencilerimiz sınavdaki soru türleri ve sınav sistemi ile tanışmaktadır.

 1. EYLÜL AYINDA SINAV MARATONUMUZUN BAŞLAMASI

Öğrencilerimiz sınav hazırlık dönemine haftada 9 ders İngilizce (YDT) dersi, 3 Türkçe ve 4 Matematik (TYT) dersleri ile başlar.

İngilizce Derslerimizin İşleyişi

İngilizce derslerimizde Akın Dil Yayınlarına ait 3 Gramer 3 kelime 3 okuma kitabı kullanılarak öğretmenlerimiz öğrencilerimizin tüm dil becerilerini aynı anda aynı seviyede geliştirmelerini amaçlayarak derslerine başlar.

Kelime Dersleri

Kolaydan zora doğru ilerleyen bu sınav kelimeleri derslerinde ilk olarak Temel kelime bilgisi ve alıştırma kitabı ile öğrenciler derslerde öğrendikleri kelimelerin kalıcı olması için YKSDİL öğretmenimizle çalışırlar. Temel kelime bilgisi kitabındaki kelimeler öğrenildikten sonra kelime derslerinde daha sınav ağırlıklı olan Sınav Kelimeleri kitabımız kullanılır ve öğrencilerimizin her türlü makale alanına yönelik (sağlık, tarih, coğrafya, fizik, kimya, politika, eğitim, psikoloji vb.) kelimeleri öğrenmesi sağlanır. Son olaraksa, kelime soru bankası olarak hazırlanmış kelime testi kitabımızla öğrencilerimiz öğrenme süreçlerini takip etmek amacıyla ara ara kendilerini test ederler. Eksiklerini soru çözerken tamamlarlar.

Ancak unutulmamalıdır ki, YKSDİL (YDT) sınavında sadece 4 ya da 5 tane kelime sorusu sorulmaktadır. Bu nedenle yapılan bu kelime öğrenme çalışmaları asla kelime sorularını çözmek amacıyla değil okuduğunu anlamak amacıyla yapılmaktadır. Bu yüzden okuma yapmadan kelime ezberlemek sizlere sınavda sadece 4-5 soruluk puan kazandırır.

Okuma Demişken Okuma Derslerimizden de Bahsedelim

Yine 3 ayrı kitaptan oluşan kaynaklarımızın kullanıldığı kolaydan zora doğru giden ve kelime dersleri ile paralel devam eden, öğretmenlerimizin uzmanlığı ile yürütülen okuma derslerimiz kelime ve gramer çalışmalarını da içeren paragraflar ile başlamaktadır. Öğrencilerimiz paragraf soru türleri ve stratejileri hakkındaki bilgilerini güncellerken aynı zaman da gramer ve kelime bilgilerini de artırmaktadırlar. Temel okuma kitabımız bittiğinde öğrencilerimiz artık sınav seviyesindeki okuma parçalarına hazır durumdadır ve öğretmenlerimiz YDT sınavı seviyesine uygun olan ‘Read for Success’ kitabımıza başlar.

Okuduğunu anlamak o dilin gramer kurallarına hâkim olmak, okunan parçanın ana fikrine bağlı olan kelime altyapısına sahip olmak demektir. Bu nedenle bu okuma parçalarının amacı YKSDİL (YDT) öğrencilerini bilimsel ve dünyadaki güncel konularda bilgilendirirken, bu alanlardaki kelimeleri de kelime haznelerine katarak yine gramer konusuna dahil olan bağlaçların dildeki kullanımlarını öğrenmelerini sağlamaktır.

Temel ve ‘Read for Success’ okuma kitaplarımızdan sonra öğrencilerimiz kendilerini hazır hissettiği için artık sınav paragraf soru türlerinde olan okuma becerilerine dayanan soru çözüm kitabına geçiş yaparak öğrendiklerini öğretmenleri eşliğinde pekiştirip geliştirmektedir.

Gramer Demişken Gramer Derslerimizden Bahsedelim

İngilizce sınavlarına hazırlanan öğrencilerin çoğu gramer çalışmanın sınavlarda başarılı olmak için yeterli olduğunu düşünmektedir ancak bu yanlış bir inanıştır. İngilizce tüm gramer yapılarına hâkim bile olsanız gireceğiniz sınavın soru türlerine, stratejilerine, kelimelerine ve ipuçlarına hâkim olmadığınız sürece istediğiniz başarıya ulaşamazsın. ÖSYM’nin YKSDİL (YDT) öğrencilerinden beklediği ise uzmanlaşmayı istedikleri dili ana dillerine yakın bir şekilde hayatın her alanında kullanabildiklerini kanıtlamalarıdır. Çünkü dil bir okyanustur ve birçok kullanım alanı vardır. (Yazı dili, konuşma dili, akademik vb.) Gramer bilgisi okuma becerisinde dilin kullanımı için önemlidir. Bu nedenle YKSDİL (YDT) uzmanlarımız tarafından hazırlanan temel gramer kitabımız ile öğretmenlerimiz İngilizce gramer temel konularını anlatıp kitaptaki alıştırmalar ve dil bilgisi konu odaklı çeviri kitabımızdaki alıştırmalar ile pekiştirdikten sonra sınav grameri seviyesinde olan ‘Grammar and Test’ kitabımızla sınav gramer konularını anlattıktan sonra da sınavdaki gramer sorularına benzer olarak hazırlanmış ‘Magic Touch’ kitabımızdan soruları öğrencilerimize çözdürerek pratik yaptırır ve yanlış yapılan anlaşılmayan sorular üzerinde durarak açıklamalarını yapar. Ayrıca ‘Magic Touch’ kitabımız soru çözümlerinin açıklandığı bir bölümü de içermektedir.

Tüm Gramer ve Kelime Çalışmaları Yapılırken Onlarla Paralel Olarak Devam Ettirilen Sınav Çalışmaları

Sınav konusunda uzman olan öğretmenlerimiz yine YKSDİL (YDT) sınavına yönelik hazırlanan ‘SKILLS’ yani dil becerileri soru bankası, öğrencilerimizi yavaş yavaş sınava alıştırmak amacıyla uygulanan ‘MİNİ DENEMELER’, ’14 YDT KİTABIMIZ’,’ÇIKMIŞ SORULAR 2006-2020’,’Video Çözümlü 8 Deneme’ ve hala eksiklik yaşanılan konular varsa eksikleri tamamlamak amacıyla kullanılan 8 adet gramer, kelime ve soru türlerini içeren aylık dergilerimiz ile derslerini sürdürmektedir. Aralık ayında sınava hazırlık konuları tamamlandıktan sonra öğrencilerimiz ayda 2 YDT ve TYT denemesi olmaya başlarlar ve bu denemeler Şubat tatilinden sonra her hafta yapılmaya başlanır. Sınava 2 hafta kala ise seri deneme dönemi başlar ve öğrencilerimiz bir gün TYT bir YKSDİL (YDT) denemesi olacak şekilde yoğun bir döneme girerler. Bu yapılan denemelerin soru çözümleri öğretmenlerimiz tarafından yüz yüze yapılmaktadır.

 

12 ADET TÜRKİYE GENELİ AKIN DİL DENEMESİ

Kendi yayınımıza ait olan bu 12 Türkiye Geneli deneme Aralık ayından itibaren öğrencilerimize verilmeye başlanan denemelerdir. Uzmanlarımızın hazırlamış olduğu bu denemeler tüm Türkiye’de YKSDİL (YDT) sınavına hazırlanan öğrenciler ve öğrencilerini YKSDİL sınavına hazırlayan kurumlar tarafından yoğun talep görmektedir.

Yapılan bu Türkiye Geneli denemeler sayesinde sınavlara katılan öğrencilerin optik formları Akın Dil Uygulamasına yüklenerek öğrencilerin kendi gelişmelerini tüm Türkiye’de sınava hazırlanan YKSDİL (YDT) öğrencileri arasında takip etmeleri sağlanır.

YKSDİL (YDT) ÜNİVERSİTE HAZIRLIK SINIFLARIMIZDA KAÇ SAAT EĞİTİM VERİLİR

11.sınıflar için yüz yüze İngilizce, Türkçe, Matematik dersleri dahil olmak üzere toplamda 450 saat ders işlenmektedir. 12. Sınıf ve Mezun gruplarında ise TYT ve YDT olmak üzere toplam 580 ders işlenir. Toplamda 144 saat Matematik ve 110 saat Türkçe dersi verilmektedir.

11.SINIF KİTAP SETLERİ

 • YKSDİL 11.sınıf Dil Bilgisi Anlatım ve Alıştırma Kitabı (Grammar Book)
 • YKSDİL 11.sınıf Dil Bilgisi Soru Kitabı (Grammar Question Bank)
 • YKSDİL 11.sınıf Dil Bilgisi Konu Odaklı Çeviri Kitabı (Translation Book)
 • YKSDİL 11.sınıf Okuma Kitabı (Reading Book)
 • YKSDİL 11.sınıf Kelime Bilgisi Kitabı (Vocabulary Book)
 • Kelime Yaprak Testleri
 • YKSDİL 11.sınıf YDT Sınav Soru Türleri Kitabı (Skills Book)
 • Tarama Sınavları
 • YKSDİL 11.sınıf 8 adet Türkiye Geneli Deneme

12.SINIF VE MEZUN GRUBU YKSDİL (YDT) KİTAP SETLERİ

 • YKSDİL 12.sınıf Temel Kelime Bilgisi (Basic Vocabulary Book)
 • YKSDİL 12.sınıf Sınav Kelimeleri Volume I (Adjectives)
 • YKSDİL 12.sınıf Sınav Kelimeleri Volume II (Verbs)
 • YKSDİL 12.sınıf Sınav Kelimeleri Volume III (Prepositions, Adverbs & Prepositional Phrases)
 • YKSDİL 12.sınıf Sınav Kelimeleri Volume IV (Phrasal Verbs)
 • YKSDİL 12.sınıf Konu Odaklı Sınav Kelimeleri Vol. V
 • Exclusive for YKSDİL
 • YKSDİL 12.sınıf Dil Bilgisi Anlatım ve Test Kitabı
 • YKSDİL 12.sınıf Dil Bilgisi Konu Odaklı Çeviri Kitabı
 • Magic Touch for YKSDİL Grammar
 • YKSDİL 12.sınıf Temel Bilgi Taramalar
 • YKSDİL 12.sınıf Tarama Testleri
 • YKSDİL 12.sınıf Practice Your Skills Volume I
 • 15 Mini YDT Deneme
 • YKSDİL 12.sınıf Practice Your Skills Volume II
 • 14 YDT Deneme Kitabı
 • YKSDİL 12.sınıf Çıkmış Sorular 2006-2020
 • YKSDİL 12.sınıf Aylık Dergiler (Monthly Boosters)
 • YKSDİL 12.sınıf Temel Okuma Kitabı
 • YKSDİL 12.sınıf Read for Success Volume I
 • YKSDİL 12.sınıf Reading Booster Volume I
 • YKSDİL 12.sınıf Türkiye Geneli 12 YDT Deneme

YDS.NET NEDİR? NE İÇİN KULLANILIR?

Bilindiği gibi İngilizce alanında uzmanlaşmış dil kursları genel olarak diğer ders alanlarında eğitim vermemektedir ancak dil kursu dışındaki kurslar da İngilizce alanında dil konusunda uzmanlaşan dil dershaneleri kadar etkili eğitim verememektedir. Bu açığın giderilmesi adına. Hem öğrencilerimize en profesyonel İngilizce eğitimini vermek, hem onları Türkiye’deki eğitim sisteminin bir parçası haline gelen üniversite dil sınavı hazırlamak amacıyla kursumuzda uzman TYT öğretmenleriyle de ortak olarak çalışmaya karar verdik. TYT derslerinden Matematik ve Türkçe dersleri kurumumuzda sınıf ortamında İngilizce eğitimiyle paralel olarak sürdürülmektedir. YDS.NET 500 saat offline Video Ders Eğitimi verilmektedir.

Matematik Derslerinde: Karekök ve Kafa dengi yayın kitapları kullanılmaktadır.

Türkçe Derslerinde: Eğitim Vadisi ve Limit yayın kitapları kullanılmaktadır.

YKSDİL (YDT) ÖĞRETMENLERİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZİN GELİŞİMİNİ NASIL TAKİP EDİYORLAR?

YKSDİL (YDT) üniversite sınavı hazırlık eğitimi süresince öğretmenlerimiz öğrencilerimizin gelişimini sürekli verilen ödevler, ödev takip sistemi, rehberlik, ara sınavlar ve deneme sonuçları ile takip etmektedir. Kurumumuz bu ilerleme sürecinde rehberlik hizmeti ile öğrencilerimizin her zaman yanındadır.

Akın Dil Eğitim Merkezi

AKIN DİL ANTALYA ŞUBESİ (2024-2025) YKS DİL - 11 GRUBU

Başlangıç Tarihi 29.07.2024
Bitiş Tarihi 07.06.2025
Ders Günleri Cumartesi,Pazar,
Ders Saati 09:30 - 12:40

veya

Eğitimlerden
Haberdar Olmak İster Misiniz ?

En son güncellemelerden haberdar olmak ve fırsatları yakalamak için abone olun.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
Tamam
Hayır
Çerez Politikamız