Başlangıç & Bitiş Tarihi 11.11.2024 - 04.04.2025
Ders Günleri Pazartesi,Çarşamba,
Cuma,
Ders Saatleri 18:30 - 21:40
Seviye 0 - 100

AKIN DİL ANTALYA ŞUBESİ 2025 İLKBAHAR YDS/YÖKDİL (HİA) 11 KASIM

YDS ve YÖKDİL GRUPLARIMIZDA NASIL EĞİTİM VERİYORUZ?

Akın Dil Antalya YDS ve YÖKDİL gruplarımızda derslerimizin nasıl ilerlediği konusundaki bu yazımızda YDS ve YÖKDİL sınavına hazırlık süreci aynı olduğundan ve öğrencilerimiz aynı grupta eğitim aldığından iki sınavdan da aynı başlık altında bahsedeceğiz.

YDS ve YÖKDİL sınavına hazırlanmak isteyen öğrencilerin online ve yüz yüze eğitim olmak üzere iki seçenekleri bulunmakta. Biz Akın Dil Antalya Şubesi olarak öğrencilerimize fiziksel sınıf ortamında yüz yüze eğitim vermekteyiz. Bunun yanı sıra ilk defa sınava hazırlanacak olan öğrencilerimize de online eğitim yerine uzman bir İngilizce kursundan uzman bir İngilizce sınav hazırlık öğretmeninden eğitim almalarını öneriyoruz. Çünkü her ne kadar sınav için yeteri kadar İngilizce bilgi ve becerisine sahip olunsa da YDS ve YÖKDİL sınavlarında sorulan soru türleri hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. ÖSYM’nin hazırladığı YDS ve YÖKDİL sınavları okuduğu anlamaya dayalı sınavlardır. Bu nedenle bu sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin İngilizce dil bilgisinden çok kelime ve okuma yaparak çalışmalarını sürdürmesini önemsiyoruz. İngilizce dil bilgisi ve kelime çalışmalarının amacı aslında öğrenilen kuralları ve kelimeleri okuduğunu doğru anlamak amacıyla kullanmaktır.

YDS ve YÖKDİL SINAVLARI İÇİN NE KADAR SÜRE ÇALIŞILMALI?

Eğer Akın Dil Antalya YDS ve YÖKDİL grubumuza ilk defa katılıyor ve bu sınavlara ilk defa hazırlanıyorsanız ve İngilizceniz başlangıç seviyesinde yani 0 ile 40 net arasında ise 6 aylık YDS ve YÖKDİL hazırlık programımız sizin için yeterli olacaktır.

YDS ve YÖKDİL’E HAZIRLANIRKEN GÜNDE KAÇ SORU ÇÖZÜLMELİ?

Hangi sınava hazırlanıyor olursanız olun ne kadar çok soru görürseniz ve ne kadar çok pratik yaparsanız kendinizi sınava o kadar hazır hissedersiniz. Sınava hazırlanırken kelime çalışması, okuma çalışması ve soru çözüm çalışmalarınıza belirli süreler ayırarak kaynaklarınızın hepsini bitirmeniz gerekmektedir. İngilizce dil bilgisi yani gramer çalışmasına çok yoğunlaşmadan bu konudaki eksiklerinizi soru çözerken sorular üzerinde gidermeye çalışmalısınız.

Kayıt olduğunuzda sizlere verilen yds.net şifreniz ile sitemize giriş yaparak Ahmet Akın’ın kayıtlı video derslerine ulaşabilir ve çalışmalarınıza bu dersleri izleyerek devam edebilirsiniz. ( https://yds.net/ linki tıklayarak sitemizi inceleyebilirsiniz.)

YDS ve YÖKDİL SINAVINDAN KAÇ ALIRIM?

Akın Dil Antalya YDS ve YÖKDİL sınavına hazırlık alanında yıllardır edindiğimiz tecrübelerimize dayanarak 80’in altın yapan öğrencilerimizin girdikleri sınavlarda ortalama olarak 15 ile 20 puan arasında bir artış gösterdiği tanık oluyoruz. Tabi ki alınan puanlar öğrenciden öğrenciye değişiklik göstermektedir ancak yukarıda belirttiğimiz ortalamaya bakarak planlarınızı yapmanız gerçekçi olur.

NOT ALMAK

En etkili öğrenme yöntemi yazarak çalışmaktır. Bu nedenle çalıştığınız konular ile ilgili not tutmalısınız.

ÖĞRENMEYİ KALICI HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARINIZI KİŞİSELLEŞTİRMELİSİNİZ

Kendi oluşturacağınız tablolar ve notlar öğrenmenizi daha kalıcı hale getirecektir.

AKIN DİL ANTALYA YDS ve YÖKDİL SINAV HAZIRLIK KAYNAKLARI

Bir sınava hazırlanırken kullanılan kaynaklar aslında sınav hazırlığının en önemli unsurudur. Bu nedenle karman çorman her kaynak sınav hazırlığında kullanılmamalıdır. Öğrencilerin seviyesine, hedefine ve sınav içeriğine uygun kaynaklar seçilmelidir. Çünkü her kaynak sınavla uyumlu, sınav seviyesinde olmayabilir. Kendi seviyenize göre kaynaklar edinmek için linke tıklayarak https://yds.net/kitaplar sitemizi inceleyebilirsiniz.

YDS İÇİN İHTİYACINIZ OLAN KAYNAKLAR 

1. Kelime

Sınavda yaklaşık 10 adet kelime sorusu bulunmaktadır.

YDS Kelime soruları sıfat, fiil, zarf, edat (preposition) ve öbek fiil (Phrasal Verbs) gibi bölümlerden oluşmaktadır. YDS ve YÖKDİL’e yönelik özel bir kaynak almalısınız. Bu kaynağın sadece liste ve testlerden oluşmadığına dikkat ediniz. Özellikle Reading Words ve Read for Speed adlı kitaplarımızı inceleyiniz. 

2. Dil bilgisi (Gramer)

YDS için çalışılması gereken dil bilgisi konuları şunlardır:

a) Verb Tenseler – Passives & Modals (3-5 soru)

b) Bağlaçlar (soruların büyük bölümü)

c) Sadeleştirmeler – Reductions (1-3 soru) 

d) İkili bağlaçlar 

e) Koşul Cümleleri

3. Okuma Geliştirme

YDS’de Paragraf soruları 20 adet, Paragraf Tamamlama 4 adet, Akışı Bozan Cümleyi bulma 4 adet, Eş anlamlı cümleyi bulma 4 adettir. Bu soruların tümünde okuma ve anlama bilgileri ölçülmektedir. Bu bölümlerde başarılı olmak için ihtiyacınız olan örnek kaynaklar:

a) Reading Words

b) Read for Speed

c) İngilizce Sınav Teknikleri 

4. Soru Çözümü

YDS ve e-YDS için elinizde mutlaka özgün bir soru bankası olmalıdır. Bu soru bankası YDS’ye yakın sorular içeren güncel yayınlar olmalıdır. YDS soru bankası olarak tavsiyelerimiz:

a) 40 Advanced Tests (tatlı tatlı soru çözmek için)

b) VOGA Tests (YDS ilk 36 Soru için)

c) 2000 YDS Sorusu (İleri düzey için)

d) Çıkmış YDS Soruları ve Çözümleri

5. Deneme Sınavları

Güncel sınavlara benzer YDS deneme sınavları içeren kaynaklar veya tekli YDS deneme sınavlarından edininiz. (www.yds.net/kitaplar) Akın Dil her YDS’den önce en az 2 özgün deneme ve video çözümlerini ücretsiz olarak sunmaktadır.

6. Online & Offline Dersler

Konu anlatımları ve soru çözümlerini dilerseniz kitaplardan çalışmak yerine Online ve Offline YDS anlatımlarımızla da takip edebilirsiniz. Ancak burada da yine belli kaynaklara ihtiyacınız olacaktır. 

Akın Dil Eğitim Merkezi

AKIN DİL ANTALYA ŞUBESİ 2025 İLKBAHAR YDS/YÖKDİL (HİA) 11 KASIM

Başlangıç Tarihi 11.11.2024
Bitiş Tarihi 04.04.2025
Ders Günleri Pazartesi,Çarşamba,
Cuma,
Ders Saati 18:30 - 21:40

veya

Eğitimlerden
Haberdar Olmak İster Misiniz ?

En son güncellemelerden haberdar olmak ve fırsatları yakalamak için abone olun.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
Tamam
Hayır
Çerez Politikamız