Almanca öğrenmek zor mu? Neden Almanca Öğrenmeliyim?

11.12.2023
Akın Dil Eğitim Merkezi
Almanca öğrenmek zor mu? Neden Almanca Öğrenmeliyim?

Neden Almanca Öğrenmeliyim?

Sanayi ülkesi olan Almanya’nın, ekonomisinden de aldığı güçle, Avrupa’da en çok konuşulan dil olması Almancanın önemi daha da artmıştır. Söz konusu özelliklerinden dolayı Almanca ikinci yabancı dil öğrenme sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır.

 

Almanca öğrenmek zor mu?

İngilizce veya herhangi bir Avrupa dillerinden birini orta düzeyde veya en az başlangıç düzeyde bilen birisi için Almancayı öğrenmek çokta zor olmayacaktır.

Almanca kurallı bir dil olduğundan, Almancayı öğrenmek başta zorlayıcı gibi görünse de ilerleyen süreçte dil öğrenimi oldukça hız kazanır.

Bilindiği üzere, Almancanın zor olduğunu düşündüren bir başka özelliği ise, meslek gruplarının kullandığı teknik terimlerin tamamen Almanca kökenli olmasıdır.

 

Almanca A1 seviyesi nedir ve ne kadar sürer?

A1 Almanca seviyesi, Almanca dilinin ana bilgileri ve temel konularını kapsayan başlangıç seviyesidir. Genellikle beginner düzeyi olarak ifade edilir. Her bir seviye yaklaşık 3 ay sürer.

 

Almanca A1 seviyesinde neler var?

Almanca A1 seviyesinde;

Günlük hayat akışında ki ihtiyaçların karşılanması, Almanca basit ifadeleri anlayıp bu ifadelere Almanca karşılık verilmesi, çevresini ve kendisini tanıtabilmesi gibi temel düzey iletişim seviyesidir.

 

A1 seviye Almanca yeterli mi?

A1 Almanca seviyesinde basit ve sürekli yaptığınız işleri kolay bir şekilde aktarabilir ve günlük yaşamadaki temel durumlar ile başa çıkabilirsiniz. Ancak daha güçlü, bir yetişkin iletişimine sahip olmak için orta seviye olan A2 B1 düzeylerine ulaşmak Almanca dilini kullanmak isteyenler için çok daha verimli olacaktır.

 

Almanca seviyeleri nelerdir?

Almanca seviyeleri; İngilizcenin de dahil olduğu Tüm Avrupa dillerinde A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyeleri CERF (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve) tarafında kabul edilen 6 seviyeli eğitim şeklinde olmaktadır. Dolayısıyla Türkiye ve yurt dışında Almanca eğitimi CEFR Almanca seviyelerine göre planlanmaktadır.

 

Almanca sınavları nelerdir?

YDS eşdeğerliği olan, YÖK ve ÖSYM tarafından tanınan Almanca Sınavları; TELC Deutsch, Goethe Institut, TestDaF sınavlarıdır. TELC, Goethe Institutn ve TestDaF sertifikalarının süresiz geçerliliği bulunmaktadır.

 

Almanca Sertifikaları Nerelerde Kullanılır?

Almanca sertifikaları Almanya’ da eğitim, iş hayatı ve güncel yaşam için kullanılmaktadır. Almanca dili geçerliliği olan ülkelerde de yaşamak isteyen kişiler için Almanca sertifikası gereklidir.

 

Akın Dil Eğitim Merkezinde Almanca kursu ne zaman başlıyor?

Her ay yeni gruplarımız başlamaktadır.

Yeni dönem kurslarımız hakkında bilgi almak için” +90 312 417 0720” numaralı telefondan bizlere ulaşabilir veya web sitemizden Almanca yeni grup tarihlerimizi inceleyebilirsiniz.

ANKARA ALMANCA KURSLARIMIZ İÇİN TIKLAYIN

 

 

EN YAKIN ALMANCA KURSU NEREDE?

Akın Dil Eğtiim Merkezinde Almanca kursumuz yüz yüze olarak gerçekleşmektedir. Almanca grup eğitimlerimiz hakkında bilgi almak bizleri arayabilirsiniz veya aşağıdaki linkten size uygun en yakın şubemizi seçerek uygun Almanca kurslarımıza ulaşabilirsiniz.

TÜM ŞUBELERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

EN İYİ ALMANCA KURSU HANGİSİDİR?

En iyi Almanca dil kursu sizin ihtiyaç ve isteklerinizi en doğru şekilde anlayan ve karşılamaya çalışan kurumdur. Biz bu hedefle;

  • Almanca amaç ve hedeflerinizi dinliyoruz
  • Gerektiği durumlarda, Almanca seviyenizi belirlemek için seviye tespit sınavı yapıyoruz ve seviyenize uygun sınıflarda grup eğitiminize başlıyoruz.
  • Kurumumuzda aldığınız Dil eğitiminiz boyunca size özel rehberlik hizmetimiz devam etmektedir. (Ders devamlılık takibi, telafi dersleri, ek konuşma dersleri gibi)
  •  

Almanca İngilizce ile benzerlik gösterir mi?

İngilizcede, bilindiği gibi, kelimelerin cinsiyeti yoktur. Bu açıdan İngilizce, Almancaya göre öğrenme açısından daha kolay olarak algılanır.

Almanca ve İngilizce aynı dil ailesinden geldiği için gramatik olarak benzerlik gösterir. Bu durum İngilizce dil bilgisinde sahip bir kişi için Almanca öğretiminde avantaj sağlayacaktır. 

Söz konusu özelliklerinden dolayı Almanca ikinci yabancı dil öğrenme sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır.

 

 

Eğitimlerden
Haberdar Olmak İster Misiniz ?

En son güncellemelerden haberdar olmak ve fırsatları yakalamak için abone olun.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.
Tamam
Hayır
Çerez Politikamız